Kütuse hind tanklates jõudis taas kahe euro lähedale

Kütusehinnad Circle K-s 9. mail
Kütusehinnad Circle K-s 9. mail Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Autobensiini hind tanklates tõusis esmaspäeval taas kahe euro lähedale, bensiin 95 maksis pisut alla, bensiin 98 juba üle kahe euro.

Circle K tanklates maksis esmaspäeva pärastlõunal enim kasutatava mootoribensiini 95 liiter 1,979 eurot, diislikütuse hind oli 1,899 eurot.

Neste tanklates maksis bensiin 95 liiter samuti 1,979 eurot, bensiin 98 hind oli 2,023 eurot ning diislikütuse hind samuti 1,899 eurot.

Märtsi alguses ületas bensiini hind esmakordselt Eestis kahe euro piiri, kuid langes pärast seda taas pisut madalamale.

"Kütuse hinnatõusu põhjuseks on sisseostetud kütusekomponentide hinna kiire kasv sõja tõttu Ukrainas ja mootorikütuste asendamine mitte-Venemaa päritolu mootorikütustega," selgitas Circle K mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik esmaspäeval ERR-ile.

Tema sõnul käib kütuse hinna liikumine kooskõlas sõjategevuse perspektiividega Ukrainas. "Vaadates, kui palju on Ukrainas nafta rafineerimistehaseid purustatud, siis ei ole näha, et kütuse pakkumine suureneks," tõdes Vahtrik.

Circle K mootorikütuste müügidirektor märkis, et kuigi Euroopa Liit pole veel Vene naftale täielikku embargot kehtestanud, siis nende ettevõte enam Venemaa naftast ja sealt pärit komponentidest valmistatud kütust ei müü.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: