Esimeses kvartalis jätkus palgakasv

Raha.
Raha. Autor/allikas: Karin Koppel/ERR

Statistikaameti andmetel oli keskmine brutokuupalk selle aasta esimeses kvartalis 1593 eurot ehk 8,1 protsenti suurem kui eelmisel aastal samal ajal.

Statistikaameti analüütik Argo Tarkiaineni sõnul oli keskmine brutokuupalk jätkuvalt kõrgeim info ja side (2871 eurot), finants- ja kindlustustegevuse (2764 eurot) ning energeetika (2655 eurot) tegevusaladel.

"Palk oli madalaim majutuses ja toitlustuses (974 eurot), muudel teenindavatel (1160 eurot) ja kinnisvaraga seotud tegevusaladel (1162 eurot)," ütles Tarkiainen.

Esimeses kvartalis kahanes keskmine palk vaid muudes teenindavates tegevustes (1,3 protsenti). "Kõige enam suurenes palk aga energeetika sektoris (15,7 protsenti) ning majutuses ja toitlustuses (15 protsenti)," lisas Tarkiainen.

Kõrgeim brutokuupalk oli jätkuvalt Harju (1744 eurot) ja Tartu maakonnas (1583 eurot) ning madalaim Valga (1130) ja Hiiu maakonnas (1033 eurot). Aastaga tõusid kõige enam palgad Põlva (14,8 protsenti) ja Ida-Viru maakonnas (13,2 protsenti). Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga langes keskmine brutokuupalk Hiiu- (10,1 protsenti) ja Valgamaal (0,8 protsenti).

Keskmise brutokuupalga statistika aluseks on küsimustik "Palk ja tööjõud". Statistikatöö "Töötasu" avaliku huvi peamine esindaja on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel statistikaamet andmeid kogub ja analüüsib. Autor/allikas: statistikaamet

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: