Saku Õlletehas teenis mullu tugeva kasumi

Alkohoolsed ja alkoholivabad joogid poelettidel
Alkohoolsed ja alkoholivabad joogid poelettidel Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Saku Õlletehase 2021. aasta müügikäive ulatus 69,35 miljoni ning puhaskasum 8,1 miljoni euroni – tegu on ettevõtte viimaste aastate tugevaima tulemusega­, mida tõukasid tagant nii kodumaine jaeturg kui ka tuntav ekspordikasv.

Võrreldes 2020. aastaga kasvatas Saku Õlletehas müügikäivet 6,7 protsenti ja puhaskasumit 19 protsenti. 

"Nii müügikäibe kui kasumi lõikes oli möödunud 2021. aasta Saku Õlletehasele viimase seitsme aasta tugevaim ning olime aasta kokkuvõttes kodumaisel joogiturul liidrid nii õlle kui siidri kategoorias," lausus Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. "Eesti kodumaine õlleturg kasvas jaekaubanduses ligi kuus protsenti, millesse panustasid nii üle aastate nähtud soe ja pikk suvi kui ka jätkuvalt kahanenud ostud Läti piirilt."

Teine oluline tegur, mis Saku Õlletehase tulemustesse positiivselt panustas, oli kasvanud koduturu kõrval eksport.

"Meie kogu ekspordikäibe kasv oli viis protsenti ja ekspordiks müüdud jookide kogus kasvas 13 protsenti. Sealjuures Saku Õlletehase enda brändide ekspordikäive kasvas aastaga 2,5 korda," sõnas Härms.

Samas oli Saku Õlletehase juhatuse liikme sõnul mullu ka mitu väljakutset, alates aasta jooksul kehtinud erinevatest Covid-19 piirangutest ja nende mõjust toitlustus- ja meelelahutussektorile, kuni mullistusteni tarneahelates ja sisendhindade kasvuni. 

"Nii nagu kogu ühiskond ja majandus tervikuna, pidime ka meie mullu juba teist aastat järjest arvestama kiiresti muutuvate oludega ja oma tegevust vastavalt sellele kohandama," rääkis Härms. "Ning kohanduma peame loomulikult ka tänavu – ennekõike jätkuva üldise hinnasurve näol, millele kohe aasta alguses lisandusid Venemaa agressioonist tingitud väljakutsed tarneahelates."

Saku Õlletehase keskmine töötajate arv oli 2021. aastal 292. Ettevõtte tööjõukulud kasvasid 2021. aastal võrreldes aasta varasema ligikaudu seitse protsenti ning ulatusid 10 miljoni euroni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: