Tallinn asus Kalamaja väikestelt tänavatelt liiklust mööda suunama

Kalasadama tänava ja Põhja puiestee ristmik.
Kalasadama tänava ja Põhja puiestee ristmik. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinn alustas Põhja-Tallinna liiklusmuudatuse elluviimist, millega suunatakse autode voog Kalamaja väikestelt tänavatelt praegu sageli ummikus Kalaranna teele ning Rannamäe teel asendatakse üks sõidurada kahesuunalise jalgrattateega.

Kolmapäeval algas Toompuiesteel ja Rannamäe teel vana teemärgistuse eemaldamine ning esmaspäeva, 11. juuli õhtul plaanib linn alustada eelmärgistuse joonimist ning kui ilm lubab, joonitakse seejärel maha ka püsimärgistus.      

"Transiitliiklus suunatakse Kalamaja asumist magistraalidele, luuakse kahesuunaline rattatee Rannamäe teel ja ühistransport muudetakse kiiremaks. Kalaranna tänavast saab edaspidi peatee, kuna see on piisava läbilaskevõimega ja kiireim tee Põhja-Tallinna ja Kesklinna vahel," ütles abilinnapea Andrei Novikov.

Kalaranna tänavalt saabuva liiklusvoo sujuvamaks muutmiseks pikendatakse sealt kesklinna poole sõitjatele rohelise fooritule aega ja eemaldatakse foor Suure Rannavärava ristmikust.

Rannamäe teele rajatakse ühe sõiduraja asemele kahesuunaline rattatee, millega saab valmis ka kergliiklustee ümber vanalinna.

Liikluskorralduse muudatusega loodab linn parandada ka bussi number kolm liikumiskiirust. "Et aga uus liiklusskeem ei võimalda teha vasakpööret Suurtüki tänavalt Rannamäe teele, hakkab buss liikuma teiselt poolt vanalinna ehk mööda Toompuiesteed ja Kaarli puiesteed. Ühtlasi tekib otseühendus Balti jaama ja Vabaduse väljaku vahel, mida on soovinud paljud linlased juba pikka aega," lisas Novikov.

Põhja Rimi kõrval olev Põhja puiestee lõik Niine ja Soo tänava vahel muutub edaspidi kahesuunaliseks. Vasakpöördeid Suurtüki tänavalt Rannamäe teele ning Rannamäe teelt Mere ja Põhja puiesteele enam teha ei saa.

Uus liiklusskeem. Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus
Bussi nr 3 uus liiklusskeem. Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: