Tallinn sulgeb kaheks kuuks sissesõidu vanalinna Nunne tänava kaudu

Vana-Kalamaja tänava uuendamise raames ehitatakse ümber ka Nunne ja Toompuiestee ristmik.
Vana-Kalamaja tänava uuendamise raames ehitatakse ümber ka Nunne ja Toompuiestee ristmik. Autor/allikas: Kavakava OÜ

Alates esmaspäevast, 5. septembrist suletakse rekonstrueerimistööde tõttu ligi kaheks kuuks Tallinnas Toompuiestee ja Nunne tänava ristmik, mis tähendab, et sellest piirkonnast pääseb autoga vanalinna ainult Suurtüki tänava kaudu. Autode läbipääs väheneb ka Toompuiesteel Balti jaama esisel alal.

Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendamise raames algavad rekonstrueerimistööd Toompuiestee ja Nunne tänava ristmikul kestavad kuni oktoobrikuu lõpuni. Nunne tänavale pääseb autoga Suurtüki, Laia ja Suur-Kloostri tänava kaudu ning sama marsruuti kasutades pääseb ka vanalinnast välja – vanalinnast väljasõidul saab teha suurtüki tänavalt üksnes parempöörde Rannamäe teele, Balti jaama poole vasakpööret sooritada ei saa, teatas Tallinna pressiteenistus laupäeval.

Vanalinna tänavatel liikluskoormuse vähendamiseks luuakse Lai tänav 29 hoone esisele alale ajutiste liiklusmärkidega parkimise keelutsoon, kuid kooliõpilasi transportivatel sõidukitel võimaldatakse seal peatuda ja ümber pöörata, vähendamaks Suur-Kloostri tänava liikluskoormust.

Liiklusskeem teetööde ajaks. Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus.

Suur-Kloostri tänaval asub Gustav Adolfi gümnaasiumi hoone, kus õpib kokku umbes 800 progümnaasiumi ja gümnaasiumi õpilast.

Toompuiesteel jääb Balti jaama esisel alal liiklusele avatuks mõlemas suunas üks sõidurada (1+1 rada). Balti jaama parklast saab liikuda Toompuiesteele Tehnika tänava suunas.

"Toompuiestee ja Nunne tänava ristmiku sulgemine on seotud Vana-Kalamaja tänava ulatusliku rekonstrueerimisega, mille tulemusena luuakse kvaliteetne linnaruum, kus on mugav ja turvaline kõigil – jalakäijal, ratturil, autojuhil ning jalakäijad pääsevad ka üle Toompuiestee Balti jaamast vanalinna maa-alusesse tunnelisse laskumata," märkis linnavalitsus oma pressiteates.

Ühtekokku kestavad Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimistööd ligi aasta, tööde tähtaeg on juuli 2023.  Ümberehitatud tänaval on antud jalakäijatele ja jalgratturitele autodega võrreldes rohkem ruumi ning tänavaruum saab uue ilme kaasaegse tänavamööbli, haljastuse ja väljakute näol.  

Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendatakse 2017. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö "Kasvulava" põhjal, mille on loonud arhitektuuribüroo Kavakava OÜ arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil ja Kristel Niisuke. Töid teostab Tallinna Teede AS.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: