Bloomberg: EL teeb ettepaneku vähendada gaasi kasutamist 15 protsendi võrra

Paljud Euroopa riigid on Vene gaasist sõltuvuses
Paljud Euroopa riigid on Vene gaasist sõltuvuses Autor/allikas: Paul Hudson/(CC BY 2.0)

Uudisteagentuuri Bloomberg teatel teeb Euroopa Liit (EL) ettepaneku, et liikmesriigid vähendaksid gaasi tarbimist 15 protsendi võrra. Brüssel kardab, et Venemaa võib peatada gaasitarned Euroopasse.

Euroopa Komisjon avaldab kolmapäeval meetmed, et tulla toime, kui Moskva peaks gaasitarned täielikult katkestama. Komisjon soovitab astuda samme, mis hõlmavad kütte ja jahutuse vähendamist, aga ka turupõhiseid meetmeid, teatas Bloomberg. 

Euroopa Liidu kõrge ametnik Johannes Hahn ütles teisipäeval, et Euroopa Komisjon ei eelda, et Venemaa taastab gaasitarned Nord Stream 1 kaudu.

Komisjoni meetmed vajavad liikmesriikide heakskiitu, mida komisjon võib taotleda järgmisel nädalal energiaministrite koosolekul. 

Eri põhjustel on Venemaa lõpetanud gaasitarned Prantsusmaale, Poolale, Bulgaariale, Soomele, Taanile ja Madalmaadele. Samuti vähendas Venemaa hiljuti gaasitarneid Saksamaale ja Itaaliale, süüdistades gaasitarnete vähendamise vajaduses lääneriikide sanktsioone Venemaa vastu.

Juhul kui Nord Stream peale neljapäeva tööd ei jätka, siis kuulutab Saksa valitsus välja riikliku eriolukorra ja valitsus võtab energiaturu üle otsekontrolli. Gaasipuuduse korral hakatakse gaasi normeerima.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: