Riik ei osta parvlaevu enda omandisse

Parvlaevad Piret ja Tõll Suurel väinal.
Parvlaevad Piret ja Tõll Suurel väinal. Autor/allikas: TS Laevad

Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut (SDE) teatas, et riik ei soovi kasutada võimalust osta enda omandisse neli mandri ja suursaarte vahel sõitvat parvlaeva, mis kuuluvad Tallinna Sadama tütarettevõttele TS Laevad.

"Vastavalt Eesti Vabariigi ja TS Laevad OÜ ning OÜ TS Shipping vahel sõlmitud sõitjateveo avaliku teenindamise lepingule Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu parvlaevaliinil, teavitame teid, et Eesti Vabariik kui veo tellija ei soovi kasutada lepingu punktis 29 märgitud reisiparvlaevade väljaostu optsiooni," seisis TS Laevadele saadetud Sikkuti kirjas.

Sellest teatas ka Tallinna Sadam börsiteates.

Börsiteates seisis, et lepingu järgi oli riigil õigus TS Laevade omanduses olevad üks kuni neli lepingu tarbeks ehitatud reisiparvlaeva lepinguperioodi lõppedes fikseeritud hinnaga välja osta teatades optsiooni kasutamisest hiljemalt käesoleva aasta 30. septembriks.

TS Laevad teenindab Saaremaa ja Hiiumaa liine kehtiva sõitjateveo lepingu alusel kuni 2026. aasta 30. septembrini, sellele järgnevaks perioodiks teenusepakkuja leidmiseks ei ole riik veel hanget välja kuulutanud.

Eelmises valitsuses plaanis parvlaevad riigi omandisse osta keskerakondlase Taavi Aasa juhitud majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: