Lätis jätkuvad koalitsioonikõnelused, loomisel uus ministeerium

Lätis jätkavad kolm parlamendierakonda uue valitsuskoalitsiooni moodustamist ning parteid plaanivad sel nädalal allkirjastada koostöömemorandumi. Parteid plaanivad luua uue ministeeriumi, mille täpsed ülesanded pole veel teada.

Koalitsioonikõnelusi peavad Uus Ühtsus, Läti Rohelise Erakonna ja Regioonide Partei ning Liepaja Erakonna ühisnimekiri ning Rahvuslaste Ühendus. Kokku oleks sellel koalitsioonil 54 kohta.

Järgnevate läbirääkimiste käigus selguvad uue ministeeriumi nimi ja ülesanded. Samuti millised olemasolevate ministeeriumite osakonnad moodustavad uue ministeeriumi. Uut ministeeriumi hakkab kontrollima Uus Ühtsus, vahendas LSM

Pärast memorandumi allkirjastamist pakub peaminister Krišjanis Karinš erakondadele valdkondi, mida nad võiksid juhtida. Siis plaanitakse koostada ka võimulepe. 

Uue Ühtsuse juhatuse liige Edgars Rinkevics avaldas lootust, et uus valitsus moodustatakse vahetult enne või pärast 18. novembrit. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: