Erakondade toetused valimisringkondades

Erakondade järjestus pärast liisuheitmist valimiskomisjonis
Erakondade järjestus pärast liisuheitmist valimiskomisjonis Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kantar Emor tõi välja ka erakondade toetused valimisringkondades võttes aluseks kaks viimast küsitlust ehk ligi 3000 vastajat.

Kaardile klõpsates on võimalik näha erakondade toetusi konkreetses ringkonnas. Oluline on siiski märkida, et väiksemates valimisringkondades, nagu näiteks Lääne-Virumaa või Ida-Virumaa, oli valim väiksem ja seetõttu ka veapiir suurem.

Valimisringkonnas nr 1 (Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa) on liider Reformierakond 29 protsendiga ja teisel kohal Keskerakond 18 protsendiga. Järgnevad Eesti 200 14 protsendi ning SDE ja EKRE võrdselt 12 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 2 (Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa) on esikohal Keskerakond 34 protsendiga, mis on loogiline arvestades, et seal kandideerib Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Teisel kohal on Reformierakond 27 protsendiga. SDE on selles ringkonnas kolmandal positsioonil 11 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 3 (Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosa) on suurima toetusega Reformierakond (33 protsenti), millele järgnevad Keskerakond (21 protsenti) ja EKRE (18 protsenti).

Valimisringkonnas nr 4 (Harju- ja Raplamaa) on selge liider Reformierakond ligi 45 protsendiga. Eesti suurimas valimisringkonnas kandideerib ka Reformierakonna juht Kaja Kallas. Järgnevad EKRE ja Eesti 200 mõlemad ligi 14 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 5 (Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa) domineerib samuti Reformierakond (35 protsenti), millele järgneb EKRE (21 protsenti). Eesti 200 sai 15, Keskerakond ja SDE mõlemad 11 protsenti.

Valimisringkonnas nr 6 (Lääne-Virumaa) on esikohal Reformierakond (38 protsenti), millele järgnevad EKRE (16 protsenti) ja Keskerakond (13 protsenti).

Valimisringkonnas nr 7 (Ida-Virumaa) on liider Keskerakond 25 protsendiga. Järgnevad üsna võrdselt EKRE, Reformierakond ja Eesti 200.

Valimisringkonnas nr 8 (Järva- ja Viljandimaa) on esikohal Reformierakond 31 protsendiga. Järgnevad EKRE 20, Keskerakond 14 ja Eesti 200 13 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 9 (Jõgeva- ja Tartumaa) juhib Reformierakond 32 protsendiga, järgneb EKRE (23 protsenti).

Valimisringkonnas nr 10 (Tartu linn) on traditsiooniliselt tugevaim Reformierakond (32 protsenti). EKRE on teisel positsioonil (20 protsenti), millele järgnevad Eesti 200 ja Isamaa. Keskerakonna jaoks on aga Tartu linn praeguse seisuga selgelt kõige nõrgem ringkond (vaid viis protsenti).

Valimisringkonnas nr 11 (Võru-, Valga- ja Põlvamaa) on esikohal EKRE 27 protsendiga. Üsna kannul on Reformierakond 24 protsendiga. SDE jaoks on see kõige suurema toetusega ringkond (12 protsenti).

Valimisringkonnas nr 12 (Pärnumaa) juhivad EKRE ja Reformierakond võrdselt 32 protsendiga.

Riigikogu valimised toimuvad 5. märtsil.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: