Soome turistide arv kolmekordistus aastaga

Turistid Tallinna vanalinnas
Turistid Tallinna vanalinnas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel peatus tänavu jaanuaris Eesti majutusettevõtetes üle 196 000 turisti, mis on 24 protsenti rohkem kui aasta varem samas kuus, sealhulgas näiteks Soome turistide arv kasvas kolm korda.

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul väisas jaanuaris Eesti majutusettevõtteid üle 82 000 välis- ja üle 114 000 siseturisti. 2022. aasta jaanuariga võrreldes oli välisturiste 54 protsenti rohkem, aga siiski vähem kui vahetult enne kriisi 2020. aasta jaanuaris.

"Välisturistide arv majutusettevõtetes on võrreldav 2017. aasta jaanuariga. Siseturistide arv suurenes aastaga 9 protsenti ja saavutas jaanuarikuise kõigi aegade rekordi," lisas Laurmaa.

Jaanuaris kasvas aastases võrdluses nii paljudest Euroopa riikidest kui ka väljastpoolt Euroopat pärit turistide arv. Muutuse üheks põhjuseks oli madal võrdlusbaas. Majutusettevõtetes peatunud turistidest enim saabus Soomest, kust neid reisis siia 29 000 ning Lätist, kust Eestisse tuli ligi 14 000 inimest. Soome turiste oli kolm korda rohkem kui aasta eest jaanuaris, Läti turistide arv suurenes 31 protsenti.

Rohkem turiste kui aasta varem saabus ka Leedust, Saksamaalt, Suurbritanniast, Ameerika Ühendriikidest ja Aasia riikidest. Välisturistidest 79 protsenti peatus Harju maakonna majutusettevõtetes, järgnesid Pärnu (8 protsenti), Tartu (6 protsenti) ja Ida-Viru (2 protsenti) maakonnad. Välisturistid veetsid Eestis kokku 170 000 ööd.

Siseturistidest 68 protsenti märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 24 protsenti töö. Kõige rohkem ehk 33 protsenti siseturistidest peatus Harjumaal.

Jaanuaris pakkusid külastajatele teenust 913 majutuskohta. Turistide kasutuses oli 21 000 tuba ja 47 000 voodikohta, täidetud oli 35 protsenti tubadest. Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 44 eurot inimese kohta, mis oli 2022. aasta hinnast kaheksa euro võrra kallim ning kuue euro võrra kallim kui 2020. aasta jaanuaris.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: