Tallinn rajab Kristiine keskuse juurde ajutise tänavaspordipargi

Kristiine tänavaspordipargi kavand.
Kristiine tänavaspordipargi kavand. Autor/allikas: Kristiine linnaosa valitsus

Tallinn rajab Kristiine linnaosavalitsuse endise hoone alale ajutise tänavaspordipargi, mõne aasta pärast on kavas Kristiine keskuse kõrval asuvale alale taas hooned ehitada.

Kaks aastat tagasi lammutatud Kristiine linnaosavalitsuse endise hoone asemele tahab linn rajada ajutiselt tänavaspordipargi ning otsib ideid, mida sinna rajada lisaks, et inimesed saaksid seal vaba aega veeta.

Noorte spordipargi idee esitati 2021 kaasava eelarve konkursile, kuid jäi hääletusel teiseks.

Ala on tühjana seisnud kaks aastat, linnosavalitsuse maja lammutati 2021. Tulika tänava 33b kinnistu kuulub linnale.

Mida linn sinna täpselt ehitab, pole praegu selge. Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe ütles ERR-ile, et kinnistu asub Kristiine linnaosa üldplaneeringu järgi ärifunktsioonilisel alal ja on strateegiliselt oluline ligipääsetav asukoht, kuhu linnaosa elanike huvides tuleb ette näha ühiskondlike hoonete ala.

"Projekteerimisele ja ehitamisele eelnevad kindlasti uuringud ja arhitektuurikonkurss. Vana linnaosa haldushoonel oli pikk ajalugu, kuid tänaseks oli see oma aja ära elanud ning asukoht ootab uusi mõtteid, kuidas piirkonda edasi arendada. Kaasava eelarve käigus pakuti, et sinna võiks tulla avalik uisuplats," lausus ta.

Enne linnaosavalitsust asus hoones Tallinna Taksopargi kontor. Tootmishooned ja garaažid asusid Endla ja Tulika tänava nurgal. Taksopark oli tänapäeva mõistes hiidettevõte, aastal 1990 oli seal 3000 töötajat, autosid ja väikebusse oli 1200.

Ajast ja arust Kristiine ristmikku ootab samuti ümberehitamine, kuid praegu pole veel selge, mida seal tegema hakatakse.

"Kristiine ristmik kui Tallinna linna üks strateegiline keskus ja ümberistumissõlm tuleb muuta oluliselt kasutajasõbralikumaks, selles ei kahtle keegi," ütles Riibe.

Lisaks tänavaspordiväljakule on linnaosal plaanis tänavu inimsõbralikumaks muuta ka Kristiine keskuse esine.

Tallinnal oli tänavu plaanis rajada Endla tänava viadukti alla ka kergliiklustunnelid. Riibe ütles, et need tulevad kindlasti, kuid praegu pole veel teada täpne ehituse aeg.

Pikka aega plaanis olnud Tulika tänava remondiga aga ei alustata ka tänavu, ütles ERR-ile Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: