Vanasadama trammitee ehituse uus etapp sulgeb Tallinnas kaks tänavat

Trammitee ehituse algus
Trammitee ehituse algus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tuleva nädala teisipäevast algab Tallinnas Vanasadama trammitee ehituse järgmine etapp, mille tõttu lähevad kinni Hobujaama ja Laikmaa tänav.

Tallinna transpordiameti juhtivspetsialist Andres Unn ütles Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et seoses ehitustöödega toimuvad alates 4. aprillist muudatused liikluskorralduses ja ühistranspordis.

"Hobujaama tänav suletakse liiklusele, kinni läheb Laikmaa tänav kogu ulatuses. Tagatud on juurdepääs  teenindavale transpordile ja juuresolevatele kinnistutele," rääkis Unn.

Unn kutsus üles inimesi vältima autoga kesklinna tulemist. Ta rääkis, et alates 4. aprillist hakkavad teise graafiku alusel ja teistel marsruutidel liikuma 27 bussiliini.

Suuremat mõju ja liiklussurvet avaldavad need sulgemised Unni sõnul Kunderi ja Gonsiori tänavale ja Rävala puiesteele, sest sinna läheb ka suur osa ümbersuunatavast ühistranspordist.

Vanasadama trammitee veebilehel saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate bussiliinide ümbersuunamisest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse infot koos ümbersõiduskeemidega.

Uue trammiliini rajamine hõlmab erinevatel etappidel suurt hulka ümberehitustöid alates Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust kuni Põhja puiesteeni. Trammi tulevane liikumistee kulgeb Kivisilla tänavalt vasakpöördega Gonsiori tänavale. Edasi liigub trass Laikmaa, Hobujaama ja Ahtri tänavate kaudu kuni sadamaalani. Laeva, Kuunari ja Kai tänavate kaudu läbitakse Sadama A-terminali esine ning Logi ja Rumbi tänavate kaudu liigutakse Linnahalli alt läbi. Kultuurikatla juurde jõudes liitub trammitee Mere ja Põhja puiesteelt kulgeva Kopli-suunalise trammiteega. Praeguste plaanide järgi tööde teine etapp algab 4. aprillil.

Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib 2024. aasta suvel ligi 2,5-kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Trammirööbaste paigaldusele järgneb trammitee trassil katendite rajamine sõidu- ja kõnniteedel, liikluskorraldusvahendite, bussiootepaviljonide ja muu linnaruumi inventari paigaldus ning haljastustööd, mis vältavad kuni lepingu lõpptähtajani 2025. aasta veebruaris.

Vanasadama trammiliini ehitustööde maksumus on koos käibemaksu ja omanikujärelevalvega ligi 46 miljonit eurot, taaste- ja vastupidavusfondist (RRF) on selleks eraldatud 26 miljonit eurot. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: