Vladimir Svet jätkab Tallinna abilinnapeana ja riigikokku ei lähe

Vladimir Svet.
Vladimir Svet. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikokku valitud Vladimir Svet (Keskerakond) teatas, et jääb ametisse Tallinna abilinnapeana ning riigikogu liikmeks ei lähe.

Svet ütles, et võtab riigikogu valimistel saadud hääli pigem tunnustusena selle töö eest, mida ta on teinud Tallinnas kahe linnaosa vanemana ning abilinnapeana. Samuti mõjutas otsust Keskerakonna jäämine opositsiooni.

"Olen otsustanud loobuda riigikogu liikme kohast ning jätkata Tallinna abilinnapeana. Tänan südamest kõiki inimesi, kes mind valimistel toetasid. Võtan seda tunnistusena minu senisele tööle, millega soovin jätkata. Paraku jäi Keskerakond opositsiooni ning valitsuskoalitsiooni ei moodusta. Praeguses olukorras tunnen, et suudan oma valijate ja teiste tallinlaste huvide eest paremini seista abilinnapeana töötades. Meil on Tallinnas tugev meeskond ja ambitsioonikad plaanid, mille nimel pingutada," lausus Svet.

Svet kandideeris riigikogu valimistel Tallinnas Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosas ja sai 1867 häält.

Svet oli novembrist 2017 kuni märtsini 2020 Tallinna Kesklinna linnaosa vanem. Ta loobus riigikogu liikme kohast ka 2019. aasta kevadel, et linnaosa vanemana jätkata. Lasnamäe linnaosa vanem oli Svet märtsist 2020 novembrini 2021.

Pärast 2021. aasta sügisel toimunud kohalikke valimisi sai temast Tallinna abilinnapea.

Tallinna abilinapeadest on riigikokku siirdumisest teatanud transpordi ja linnavara eest vastutav Tanel Kiik ja haridusvaldkonna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: