EKRE volikogu kutsus üles makse alandama, mitte tõstma

Eelarvetasakaalu saavutamiseks tuleb keskenduda majanduskasvu soodustamisele ja energiahindade alandamisele ning selleks tuleb asuda makse alandama, leidis EKRE volikogu poliitilises avalduses.

EKRE hinnangul ei tohi leppida võimuliidu kavandatud maksu- ja aktsiisitõusudega ega kärbetega, mis suurendavad inflatsiooni ja hinnatõusu, vähendavad meie ettevõtete konkurentsivõimet ja suurendavad majanduslangust.

"Eelarvetasakaalu saavutamiseks tuleb keskenduda majanduskasvu soodustamisele ja energiahindade alandamisele. Selleks tuleb asuda makse – eriti tarbimismakse nagu käibemaks ja aktsiisid –alandama, mitte tõstma. Just majanduskasv tagab meie inimeste toimetuleku ja eelarvelaekumiste märkimisväärse suurenemise," märkis volikogu laupäeval tehtud avalduses.

EKRE leidis ka , et iibekriisi lahendamiseks tuleb tagada noortele peredele oma kodu soetamise või omamise võimalus ega tohi asuda eraomandit, isiklikku sõltumatust ja toimetulekut maamaksu ja automaksu kaudu piirama. "Noorte ja suurperede toetuseks tuleb lastetoetusi tõsta, mitte vähendada," lisati avalduses.

Suurenevate kaitsekulude katteks soovitab EKRE võtta riigikaitselaenu, mille tagasimaksmine ei vaja normaalse majanduskasvu tingimustes maksutõuse. 

Samuti soovib EKRE jätkata põlevkivienergia kasutamist. "Odava ja küllusliku energia kättesaadavuse tagamiseks tuleb jätkata põlevkivienergia kasutamist. Keskpikas plaanis tuleb võtta suund tuumajaama rajamisele, mitte kogu Eesti täitmisele tuuliku- ja päikeseparkidega, mis ei suuda tagada püsiva ja stabiilse elektrienergiaga varustatust," märgiti avalduses.

EKRE volikogu kogunes laupäeval Türil, kus peale poliitilise avalduse vastuvõtmise oli kavas erakonna esimehe Martin Helme ülevaade poliitilisest olukorrast ja erakonna kongressiks valmistumine.

EKRE volikogusse kuuluvad erakonna auesimees, esimees ja aseesimehed, erakonna parlamendiliikmed, kongressil valitud volikogu liikmed, ühenduste esimehed ning maakonna- ja linnaühenduste esimehed.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: