Arendaja tahab rajada Tallinna Tuvi pargi naabrusesse kõrghooned

Suur-Ameerika tänav 14 ja 14c
Suur-Ameerika tänav 14 ja 14c Autor/allikas: Kadarik Tüür Arhitektid

Tallinna linnavalitsuse kolmapäevasel istungil algatati Suur-Ameerika tänav 14 ja 14c kinnistute detailplaneering. Kinnistutele kerkivad üheksa- ja kuuekorruselised äri- ja eluhooned.

Kesklinnas asuva planeeritava maa-ala suurus on veidi üle ühe hektari.

Kinnistud piirnevad lõuna poolt Suur-Ameerika tänavaga ning põhja poolt Tuvi pargiga. Kinnistu on hoonestamata ja on praegu peamiselt kasutuses parklana.

Detailplaneeringu koostamise eesmärk on muuta planeeritavale alale jäävate kinnistute ja maaüksuste piire ning kavandada kahele moodustatavale krundile kokku kaks kuni üheksa maapealse ja kahe maa-aluse korrusega vähemalt 20-protsendilise äriruumide ja kuni 80-protsendilise eluruumide osakaaluga hoonet ja ühele krundile kuni kuue maapealse korrusega vähemalt 80-protsendilise äriruumide ja kuni 20-protsendilise eluruumide osakaaluga hoone.

Ülejäänud seitsmele krundile kavandatakse tänavarajatised või jalgteed ja haljastus.

Abilinnapea Madle Lippuse sõnul on Suur-Ameerika tänav 14 ja 14c kinnistute eskiisid hästi läbitöötatud, kuid nüüd algab täpsem detailplaneeringu koostamine.

Arhitektuurilise eskiisi autor on Kadarik Tüür Arhitektid ja kinnistut arendab EJHL Kinnisvara.

Planeeritavale alale kavandas Tallinn nullindatel spordihoonet ja jääspordikeskust. Tallinna spordi- ja noorsooamet (praegune Tallinna kultuuri- ja spordiamet) asus aga 2015. aastal seisukohale, et ei ole otstarbekas rajada Suur-Ameerika tänav 14 kinnistule jäähalli, kuna sinna ei ole võimalik rajada rahvusvahelistele nõuetele ja mõõtmetele vastavat jääareeni.

Kuna linnal puudus huvi jäähalli või muu avalikkusele suunatud ehitise ehitamiseks kinnistule, puudus ka vajadus maa omandiõiguse säilitamiseks. Tallinna linn võõrandas Suur-Ameerika tänav 14 hoonestusõigusega koormatud kinnistu 2015. aastal eraomanikule enampakkumise korras.

Suur-Ameerika tänav 14 ja 14c Autor/allikas: Kadarik Tüür Arhitektid
Suur-Ameerika tänav 14 ja 14c Autor/allikas: Kadarik Tüür Arhitektid

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: