Keskerakond sai peamiselt annetusi oma poliitikutelt

Keskerakonna kontor.
Keskerakonna kontor. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakond sai tänavu teises kvartalis annetusi 330 148 eurot, kuid sellest peamise osa moodustas Parvel Pruunsilla 300 000-eurone annetus, mille erakond lubas tagastada.

Kokku olid erakonna sissetulekud teises kvartalis 546 271 eurot, sellest 205 116 eurot moodustas riigitoetus.

Liikmemaksu tasusid teises kvartalis 215 erakonna liiget ja seda kokku 11 006 eurot, selgub Erakondade Rahastamise Järelevalvekomisjoni (ERJK) andmetest.

Pruunsilla järel oli suurim annetaja erakonna juht Jüri Ratas, kes annetas veidi üle 5000 euro ning tasus ka liikmemaksu.

Erakonna juhatus otsustas möödunud nädalal Pruunsilla annetuse ettevõtjale tagastada. Selle järel lubas Ratas teha ettepaneku erakorralise kongressi kokku kutsumiseks, kus on lubanud esimeheks kandideerida praegused erakonna aseesimehed Tanel Kiik ja Mihhail Kõlvart.

Kiik maksis teises kvartalis erakonnale 748 eurot liikmemaksu, Kõlvart erakonnale raha ei annetanud.

Erakonda kuuluv suhtekorraldaja ja endine minister Janek Mäggi annetas erakonnale 5000 eurot ning Jaak Aab 4800 eurot. Siret Kotka tegi rahalisi annetusi summas 2600 eurot, 1205 eurot ning 836 eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: