Loe täismahus: riigi eelarvestrateegia aastateks 2024-2027

Rahandusminister Mart Võrklaev valitsuse istungil
Rahandusminister Mart Võrklaev valitsuse istungil Autor/allikas: Riigikantselei

Valitsus kinnitas teisipäevasel istungil riigi eelarvestrateegia (RES) aastateks 2024-2027. ERR-i portaalis saab dokumenti lugeda täismahus.

Eelarvestrateegia määrab eelarvepoliitika põhisuunad ja kajastab valitsuse üldeesmärke, mida järgmisel neljal aastal kavatsetakse ellu viia, samuti nende elluviimiseks planeeritavad vahendid ja rahastamiskava.

2024-2027 RES-is on valitsuse prioriteedid esitatud järgmiselt: riigikaitse ja laipindne julgeolek, välispoliitika ja Ukraina toetamine; majandusareng ja innovatsioon; haridus- ja teadusareng; keskkond ja elurikkus; energeetika ja taristu; regionaalpoliitika ja maaelu; kultuur ja sport; sotsiaalpoliitika; kultuur ja sport; sotsiaalpoliitika; riigijuhtimine ja poliitilised küsimused; justiitsküsimused. RES-is on kirjeldatud ka tulemusvaldkonnad ja fiskaalraamistik.

Valitsuse eelarvepoliitilised ja valdkondlikud eesmärgid on eelarvestrateegias seostatud makromajandus- ja rahandusprognoosidel põhinevate rahaliste võimalustega.

Eelarvestrateegiat uuendatakse igal aastal vastavalt muutustele majanduses, fiskaalkeskkonnas ja erinevates tegevusvaldkondades. Kui 2023-2026 eelarvestrateegiat mõjutas energia- ja julgeolekukriis, siis ka 2024-2027 eelarvestrateegia on jätkuvalt mõjutatud julgeolekukriisist, seisab valitsuse pressiteates.

Vastavalt riigieelarve seadusele kinnitab valitsus rahandusministri ettepanekul eelarvestrateegia hiljemalt kolm kuud enne järgmise eelarveaasta algust.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: