Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida-Virumaal Illuka vallas põleb 11 hektarit metsaalust maastikku

Maastikupõleng Illuka vallas.
Maastikupõleng Illuka vallas. Autor/allikas: Ida päästekeskus

Üleeile puhkes maastikutulekahju Ida-Virumaal Illuka vallas Kuningakülas. Tänaseks on tuli levinud 11 hektarile. Kohapeal teevad kustutustööd Ida päästekeskuse erinevate päästekomandode päästjad ning vabatahtlikud päästjad.

Häirekeskus sai teate metsa põlemisest 23. augustil kell 12.13. Tulekahjule reageerisid Iisaku, Kohtla-Järve ja Jõhvi päästemeeskonnad, Jõhvi operatiivkorrapidaja ning Jaama vabatahtlikud. Eritehnikast kaasati tulekahjule kaks mootorpumpa, roomiktransportöör ja kõrge maastikuläbivusega väikesõiduk.

Päästetööde juhi sõnul tegi sündmuskohal kustutustööde organiseerimise keeruliseks raskendatud ligipääs põlengualale. Esialgsel hinnangul oli põlenguala 6 hektarit, mis peale täpsustamist oli 9 hektarit.

"Täna hommikuse seisuga on metsaalusel maastikul tuli levinud 11 hektarile. Kustutustööd jätkuvad, kohapeal teevad vahetustega tööd erinevad Ida päästekeskuse päästekomandod ning vabatahtlikud päästjad Mäetaguselt, Jaama külast ja Lohusuust. Praegu ohtu eluhoonetele ja inimestele ei ole. Päästeamet soovitab vältida metsa minekut Illuka vallas," ütles päästeameti Ida päästekeskuse reageerimisbüroo juhataja Indrek Pung.

Soojade ja kuivade ilmade jätkumisel püsib looduses väga suur tuleoht. Päästeamet palub inimestel looduses tuld mitte teha. Ohtliku ja suurt ressurssi nõudva maastiku- ja metsatulekahju võib peale lõkke põhjustada ka hooletu suitsetamine metsas või ka autoaknast välja visatud hõõguv suitsukoni.

Riigi ilmateenistuse andmetel püsib Eestis homseni suur tuleoht. Ilmateenistuse tuleohukaarti saab vaadata SIIT.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: