Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taani plaanib immigartsioonipoliitikat karmistada

Septembris Taani saabunud migrandid.
Septembris Taani saabunud migrandid. Autor/allikas: Bax Lindhardt/Reuters/Scanpix

Taani peaminister Lars Lokke Rasmussen teatas, et riik ei näe Põhjamaadesse saabuvate pagulaste ja migrantide vool lõppu ning kavatseb karmistada immigratsioonipoliitikat.

Euroopa ei ole veel jõudnud ühisele lähenemisele migrandivooga tegelemiseks, kuid mitu riiki on tugevdanud piirkontrolli ja karmistanud immigratsioonireegleid, vahendas Reuters.

Euroopa Liidu liidrid kohtuvad täna ja homme Maltal, et migratsiooniküsimuste üle arutada.

Rasmussen ütles, et tema valitsus kavatseb lühendada elamislubade kehtivusaega, mis muudab lihtsamaks nende inimeste väljasaatmise, kellel ei ole õiguslikku alust Taani jääda. Samuti plaanib valitsus juba teist korda pärast juunis toimunud valimisi kärpida pagulastele mõeldud tagatisi.

"Surve on tavaliselt talviti väiksem, kuid praegu toimub vastupidine. Riigid meie ümber karmistavad tingimusi ja ka sel põhjusel peame me astuma järgmise sammu, kui soovime Taanit kaitsta," ütles Rasmussen.

Tema sõnul on näiteks Soome karmistanud varjupaigataotluste kriteeriume ja Norra kavatseb saata hulga Süüria asüülitaotlejaid Venemaale, kust nad üle piiri saabusid. Rootsi, kes võtab inimese kohta vastu rohkem pagulasi kui ükski teine Euroopa riik, teatas eelmisel nädalal, et ei suuda pakkuda majutust kõikidele uutele saabjuatele ja palus Euroopa Liidult erakorralist abi.

Taani politsei hinnangul on viimase kolme kuu jooksul riiki sisenenud umbes 20 900 pagulast ja migranti. Oktoobris palus Taanist varjupaika 3600 inimest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: