Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prantsuse taksojuhid jätkasid Uberi vastast streiki

Prantsuse taksojuhid jätkasid eile juba kolmandat päeva streiki taksoteenuste pakkuja Uber vastu ja Pariisi linnavõimud hoiatasid taas teesulgude ja muude liikluskatkestuste eest.

Sajad taksojuhid marssisid lippe lehvitades Pariisi kesklinnas. Mitmel pool rünnati taksosid, mis streigis ei osalenud.

Pariisi politsei ja lennujaam hoiatasid võimalike viivituste eest lennujaamade ja oluliste teesõlmede lähistel.

Streik algas teisipäeval ning sama päeva hilisõhtul toimunud valitsuse erakorralisel istungil lubasid võimud taksosektorit reformida. Teisipäeval süütasid taksojuhid lõkkeid ning politsei kasutas nende vastu pisargaasi, kui streikijad üritasid marssida mööda suurt maanteed.

Seni kasutatud süsteemi alusel töötavate taksojuhtide väitel on mobiilipõhise Uberi tegevus konkurentsiseaduste vastane. Uberi hinnangul peab taksosektor käima uute tehnoloogiatega ühte jalga.

Pariisi kohus otsustas kolmapäeval, et rakenduspõhine taksofirma Uber peab maksma riiklikule taksoliidule 1,2 miljonit eurot, kirjutas AFP. Kohtu otsus järgnes taksoliidu kaebusele, et Uberi sõidukijuhid käituvad nagu tavalised taksod ja ootavad tänaval kliente.

Prantsusmaa president Francois Hollande on taksojuhtide vägivallapuhangud hukka, kuid lahendust ja lepitust osapoolte vahel seni ei ole. Uber väidab, et Prantsuse valitsus on seni hoidunud kõnelustest ja sõidujagamisteenuste reeglite kindlaksmääramisest. Kui konfliktid puhkevad taas, siis võidakse Hollande'i süüdistada selles, et tema valitsus ei suuda sotsiaalseid konflikte ära hoida.

Prantsusmaa majandusminister Emmanuel Macron lubas eelmisel aastal korraldada taksojuhtide ja Uberi esindajate kohtumise, mida aga ei ole toimunud.

Uute reeglite kohaselt tohivad taksojuhid kasutada klientide leidmiseks Uberi rakendust, kuid osa taksofirmasid, nagu G7, on selle oma juhtidel ära keelanud.

President Toomas Hendrik Ilves tõdes esmaspäeval saates "Välisilm", et digiseerumisega tekivad uued majandusvaldkonnad, mis aga hakkavad põrkuma niiöelda vana majandusega.

lves rääkis, et osales möödunud nädalal Šveitsis Davosis maailma majandusfoorumil paneelis, kus peateema oli nõndanimetatud neljas tööstusrevolutsioon.

"Davosis oli keskne teema, mida teha, kuidas edasi minna, kui see hakkab toimuma. Sest niikuinii aina rohkem hakkavad igasuguseid asju tegema arvutid, või siis tulenevalt sellest, mis toimub kübermaailmas, on uued majandusvaldkonnad nagu firma nimega Uber, mille puhul me juba näeme, et Euroopas keelatakse ära, sest see põrkub kokku vana majandusega taksonduse alal. Ja ma eeldan, et seda hakkame nägema aina rohkem uue ja vana majanduse vahel, sest see vana taksondus ei saa töötada, see mudel töötab põhiliselt tänu nutitelefonidele ja seda hakkame nägema aina rohkem. Mitte ainult igasuguseid mikroseadmeid, mis korraldavad meie elu - panevad tule põlema, tellivad toitu," rääkis Ilves.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: