Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taani jätkab piirikontrolli Saksamaa piiril

Taani valitsus otsustas täna pikendada piirikontrolli Saksamaa piiril.

Migratsiooniminister Inger Støjberg ütles parlamendis ajakirjanikele, et ajutist piirkontrolli pikendati 20 päeva ehk kuni 20. veebruarini, vahendas Reuters.

Ministri sõnul jõudis valitsus järeldusele, et endiselt on väga tõenäoline, et riiki saabub suur hulk migrante. Kontroll Saksamaa piiril on aga vajalik seetõttu, et Rootsi on omakorda kehtestanud piirikontrolli ja see tooks kaasa olukorra, kus suur hulk migrante jääb Taani territooriumile ummikusse.

Eelmisel nädalal kiitis Taani parlament heaks reformid, mille abil loodetakse migrantide sisserännet ohjeldada. Näiteks kavatsetakse pikendada põgenike perekondade taasühinemise aega ning lubada võimudel konfiskeerida asüülitaotlejate vara.

Möödunud aastal saabus 9,8 miljoni elanikuga Rootsi 160 000 varjupaigataotlejat, 5,6 miljoni elanikuga Taani aga 18 000 varjupaigataotlejat. Suurem osa Rootsi saabunutest tuli Taani kaudu ning Kopenhaageni hinnangul põhjustas suure rände Rootsi liiga lahke pagulaspoliitika.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: