Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reps: lepe Ühtse Venemaaga on vene elanikkonnale märgiline

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna aseesimees, haridusminister Mailis Reps ütles ETV saates "Kahekõne", et koostöölepe Venemaa võimupartei Ühtse Venemaaga on venekeelse elanikkonna jaoks märgilise tähendusega ja erakond ei julge seda tühistada.

"Täpselt sama palju kui ta on märgiline ja negatiivne täna väga paljudele televaatajatele, on ta väga märgiline vene elanikkonnale. See on psühholoogiline, seal ei ole vaja mingit tõestust, kas see töötab või ei tööta, on see sõprus või ei ole. See on - järelikult on," ütles Reps saates.

"Ja kahjuks meil oli sel hetkel üsna tõsine diskussioon erakonnas ja me jäime häältega üsna pooleks. Oli inimesi, kes ütlesid, et teeme siin vahe sisse, oli inimesi, kes ütlesid, et ei tee. Ja lõpuks jäi peale ratsionaalne otsus, et me ei julge täna peatada seda sellisel tasandil, et me volikogus hääletaksime nn lepingu lõpetamise, vaid ütlesime kõik üheskoos, et niikaua kuni Venemaa rikub rahvusvahelist õigust, on ta sahtlis," lisas Reps.

Reps selgitas, et see dokument ei ole tööle hakanud. "Seal pidid olema vahetused komisjonide tasandil, pidid olema terved töörühmad, kes tööle hakkavad," sõnas ta.

Reps meenutas, et koostööprotokoll allkirjastati Tallinnas rahvusraamatukogus.

"Tegime venelaste pärast, tegime sellepärast, et tol hetkel otsisid kõik Venemaaga väga häid suhteid. See oli täiesti teine olukord, kui me meenutame Euroopa Liidu ja NATOski räägiti lausa ühisõppustest. Oligi selline suur sõbralik aeg, kus räägiti, et vaenlane ei ole enam Venemaa, vaid on uued väljakutsed. Nii, et oli väga vahva aeg ja peab ütlema, et üsna uhke oli Moskvas käia. Tunduski, et käisid võimalike partnerite juures. Me lausa saatsime terve rongitäie õpilasi sinna. Õpilased ja õpetajad olid väga rahul. Me rääkisime sellest, kuidas me hakkame kõik koos käima kaks korda aastas Ermitaažis. Aga ajad on muutunud," rääkis Reps.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: