Eesti Post lõpetab postkontorites lehtede müügi

Foto: Postimees/Scanpix

Omniva kaubamärgi all tegutsev riiklik logistika-firma Eesti Post lõpetab postkontorites ajalehtede müügi, kuna läbimüük on väga väike ja tegevus pole ettevõttele kasumlik, kirjutab Postimees. Perioodika kirjastajad peavad müügi lõpetamist tõsiseks probleemiks eriti maakonnalehtedele.

Eesti Posti väitel on perioodika üksikmüügi mahud postkontorites on niivõrd väikesed, et edasimüügi tegevusele kulub rohkem, kui tulu tuleb, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

"Kui väga üldistatult öelda, siis umbes sama suured pakid, kui tulevad, kahjuks ka lähevad sealt. Eks see on ka arusaadav, sest kui inimene ostab üksikmüügist lehte, siis tõenäoliselt ta teeb seda kohast, mis talle jääb teele ette, kus ta käib nagunii, näiteks kaupluses, kioskis. Ta ei lähe sellepärast postkontorisse," ütles Eesti Posti kommunikatsioonijuht Kaja Sepp.

Eesti ühe suurema meediakontserni Eesti Meedia hinnangul on lehemüügi lõpetamine postkontorites siiski tõsine probleem.

"Eesti Meedia jaoks on see kindlasti probleem, sest meil on arvukalt väljaandeid ja kui võtame, et neid müüakse üle 500 eksemlari igal kuul postkontorite kaudu, siis eelkõige on see löök meie maakonnalehtedele, mida ollakse harjunud postkontoritest ostma ja kindlasti ka Postimehe lugejatele väljaspool suuri linnu, kus inimestele on postkontorid need kohad, kus nad perioodikat ostmas on käinud," rääkis Eesti Meedia sisu- ja programmidirektor Hanno Tomberg.

Kaja Sepp lisas omalt poolt, et kirjastuste vaatevinklist suurem kahju, kui nende konkreetsete väljaannete müügi ärajäämine on pigem imagoloogiline. "Üks koht, kus ajalehed on valjas olnud ja silma all, et see kaob ära."

"Me oleme arutanud seda ajalehtede liidus ja kindlasti lähipäevadel me mingi sammu sel teemal ka teeme," ütles Hanno Tomberg veel.

Täna näiteks Tõrva postkontorit külastanud klientidest keegi oma arvamust kaamera ees välja öelda ei soovinud, kuid omavahelises vestluses avaldati kartust, et kui postkontoris teenuseid järjest vähemaks jääb, võidakse seegi varsti kinni panna.

Praegu on Eestis 142 postkontorit ja 177 postipunkti kauplustes ja raamatukogudes.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: