Läänemaa elanikud kardavad postipunktide sulgemist

Foto: ERR

Eesti Post ehk Omniva on sulgenud viimase kolme aasta jooksul 80 postkontorit, kuid avanud samal ajal 42 uut postipunkti ja selle aasta lõpuks ka 150 uut pakiautomaati. Läänemaal kardetakse aga, et mitut hiljuti loodud postipunkti ootab sulgemine ja pakiautomaadid ei kompenseeri maapiirkondades postiasutusi.

Eesti Post põhjendab ümberkorraldusi muutuvate tarbimisharjumustega, sest üha enam tehinguid on seotud pakkidega saatmisega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ajalehe Lääne Elu andmetel soovib ettevõte sulgeda novembris näiteks Lääne-Nigula vallas viis postiasutust: Palivere postkontori ning Linnamäel, Ristil, Rõudes ja Martnas asuvad postipunktid. Ettevõtte kinnitusel pole lõplikku otsust langetatud ja läbirääkimised vallaga on pooleli.

"Me räägime algul oma mõtetest, nemad räägivad ka siis oma tunnetusest, mõtetest vastu ja sealt tekivad tegelikult need plaanid, kuidas me seal toimetame ja mis muutused on mõistlikud," ütles Eesti Posti juhatuse liige Mari Allese.

Lääne-Nigula volikogu esimees Neeme Suur ütles, et uudis võimalikest sulgemistest on halb. Ta tõi välja, et pärast haldusreformi kogu Põhja-Läänemaad haarava suurvalla puhul tuleb arvestada, et keskusi on rohkem kui üks või kaks.

"Lääne-Nigula vallas on meil kaheksa keskust, mis on kõik oma piirkonna tagamaa jaoks tõmbekeskused ja teenuseid pakkuvad keskused nii, et siin me peame ikkagi lähtuma meie asustusloogikast, aga mitte sellest, et tegemist on ühe kohaliku omavalitsusega," selgitas Suur.

Väikese Rõude rahva seas tekitab Rõude ja Martna postipunktide võimalik kadumine hirmu. Lähim postiasutus jääks siis paarikümne kilomeetri kaugusele, naabervallas asuvasse Lihulasse.

"Siit saab kõik kätte ja on lähedal ka, kuigi mul on kaks kilomeetrit tulla veel. Kaugemale Lihulasse minna, seal on juba 20 kilomeetrit. Kus ma sinna lähen? Vana inimene ka veel," rääkis Armilda.

"Põhilised tegevused, mida nad kasutavad meil, on arvete maksmised, kauba ost, ajalehe tellimised ja pakkide kättesaamine, mis on tegelikult väga-väga oluline inimeste jaoks," ütles Rõude külamaja perenaine ja postipunkti töötaja Janet Peet.

Eesti Post avab uued pakiautomaadid sellel aastal Läänemaal Ristil ja Uuemõisas.

Omniva rõhutas edastatud kommentaaris, et Läänemaal pole ühegi konkreetse postipunkti osas veel otsuseid tehtud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: