Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läti seim kinnitas oligarhide kaasuse uurimise komisjoni

Läti seim.
Läti seim. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Läti seim kinnitas neljapäeval oligarhide kaasusena tuntud skandaali uurimise komisjoni.

Komisjoni kuuluvad saadikud Andreis Judins, Mārtiņš Šics, Igors Pimenovs, Ritvars Jansons, Inguna Sudraba ja Ainārs Mežulis. Komisjoni juhib Sudraba.

Komisjoni koosseisu poolt hääletas 86, vastu kaks saadikut.

Erakondade Kõik Läti Eest ja Ühtsus saadikud olid vastu, et komisjoni kuuluks Inguna Sudraba, sest teda mainitakse nois kõnelustes.

Komisjon moodustati, et kontrollida avalikkuses kõlanud väiteid oligarhide asja kohta ja anda selle kriminaalasjaga seoses hinnang riigi julgeolekule ja mõne isiku võimalikule tegevusele välisriigi huvides. Komisjon kaalub ka võimalikku põhiseaduse rikkumist ja avaliku arvamusega manipuleerimist meedia kaudu.

Ridzene hotellis pealtkuulatud poliitikute ja ettevõtjate läbirääkimiste salvestiste mahakirjutisi peeti omal ajal üheks peatõendiks kriminaalasjas, mis algatati 2011. aastal altkäemaksuvõtmise, rahapesu, ametiseisundi kuritarvituse ja ametiga seotud piirangute rikkumise uurimiseks.

Korruptsioonitõrjebüroo uuris asja mitu aastat, kuid selgus, et pealtkuulamissalvestus ei ole piisav tõend kriminaalasja alustamiseks ja protsess katkestati.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: