Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valimisnõunikud | Kriisk: süstlavahetuspunktid on kahjude ennetuse alus

Foto: Siim Lõvi/ERR

Kuigi kohalikule kogukonnale ei pruugi meeldida, et nende naabruses avab uksed süstlavahetuspunkt, arvab Tallinna ülikooli sotsiaaltööekspert Kersti Kriisk, et punktid aitavad vähendada sõltlaste tarbimistsükleid ja kasvatada nende võimalust taas panustada ühiskonda.

Kersti Kriisa sõnul võiks eelseisvate valimisdebattide üheks küsimuseks olla omavalitsuste narkopoliitika ja sellest lähtuv ennetustöö. “Ennetustöö kui selline on tegelikult hea hoolekande alus. Õigemini see vähendab hoolekandekoormust, mis peaks olemagi meie eesmärk," selgitab Kriisk.

Tema sõnul räägitakse küll palju eakate aktiivsuse hoidmisest ja neile suunatud toetusprogrammidest, mille eesmärk on pikendada inimeste tööturul osalemist. Kriisa hinnangul peaks omavalitsus samamoodi panustama narkomaanide rehabilitatsiooni, et nad oleksid  taas võimelised panustama ühiskonda.

Kriisk nendib, et ennetustöö hulka kuuluvad ka palju arutelu tekitanud süstlavahetuspunktid. “Loomulikult kogukond näitab ennast sellena, mis on tema roll,” möönab Kriisk.

Ta nendib, et arutelude käigus on välja pakutud mobiilseimaid lahendusi. Teisalt rõhutab sotsiaaltööekspert, et süstlavahetuspunktid ei saa ära kaduda ja tegelikult peab neid hoopis juurde tekkima. “Neid lahendusi tuleb mõelda juurde eesmärgiga tsükleid lõpetada,” toonitab Kriisk.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: