Eesti Energia juhatuse liikmeks saab Andres Sutt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andres Sutt
Andres Sutt Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Eesti Energia uueks juhatuse liikmeks saab detsembrist endine Eesti Panga asepresident ja mitmel olulisel finantsvaldkonna ametikohal töötanud Andres Sutt, kelle vastutusalaks saavad klienditeenused.

„Energiamüük toetub aina enam uutele infotehnoloogial põhinevatele lahendustele, mille pakkumise teeb võimalikuks tööstuse ja teenuste järjest suurem digitaliseerimine. Andres Suti varasem rahvusvaheline kogemus ja lai suhtevõrgustik loovad head eeldused klienditeenuste valdkonna tulemuslikuks juhtimiseks ja arendamiseks,“ märgib Eesti Energia juhtatuse esimees Hando Sutter, kes on rahul, et uus juhatuse liige oma töötajate seast leiti. Sutt töötab praegu Eesti Energia regulaatorsuhete direktorina.

Varem on Sutt töötanud Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) pangandusdivisjoni juhina, Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF) tegevjuhi vanemnõunikuna ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) direktorite nõukogu liikmena, esindades Eestit IMFi Põhja-Balti valijaskonnas. Aastatel 2001–2009 oli ta Eesti Panga asepresident.

Eesti Energia juhatuse koosseisu kuuluvad tänavu 1. detsembrist juhatuse esimees Hando Sutter ning juhatuse liikmed Andri Avila, Margus Vals, Raine Pajo ja Andres Sutt. Andri Avila jätkab finants- ning Margus Vals arendusvaldkonna eest vastutava juhatuse liikmena. Raine Pajo vastutab nii kaevandamise, energiatootmise kui hoolduse valdkonna ehk suurenergeetika eest.

Andres Vainola juhatuse liikme leping lõpeb 30. novembril 2017. Sutteri sõnul viis Andres Vainola kolme aasta jooksul ellu olulised muutused, mis on aidanud Eesti Energia arengule ja konkurentsivõimele palju kaasa.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: