Andres Sutt liitus Reformierakonnaga

Andres Sutt
Andres Sutt Autor/allikas: reformierakond

Endine Eesti Panga asepresident ja mitmel olulisel finantsvaldkonna ametikohal töötanud Andres Sutt liitus Reformierakonnaga, et kandideerida 2019. aasta riigikogu valimistel.

"Mulle läheb väga korda Eesti tulevik ja ma soovin, et Eesti inimestel oleks siin hea elada. Seetõttu olen otsustanud liituda Kaja Kallase meeskonnaga ja kandideerin riigikogu valimistel," teatas Sutt sotsiaalmeedias.

"Tööjõu maksustamine, aktsiisid ja ettevõtlusmaksud on kõik teemad, mis tuleks kriitiliselt üle vaadata. Usun, et Reformierakonnal on kompetents neid probleeme mõista ja valitsuserakonnana lahendada," ütles Sutt.

Teine teema, milles asjad pole Andres Suti meelest Eestis täna hästi, on eelarve tasakaal. "Kui majandusel läheb hästi, tuleks koguda reserve. Tänane valitsus pole aga isegi majandusbuumi harjal eelarvet tasakaalu saanud," märkis Sutt. "Kui maailma majandus peaks kriisi sattuma, ja kriis ükskord tuleb, on Eestil täna sellest kindlasti raskem üle saada. See näitab, et eelmisest finantskriisist ei ole õpitud."

Viimased poolteist aastat töötas Sutt Eesti Energias, kuid lahkus juhatuse liikme kohalt jaanipäeva eel.

Sutt on varem töötanud Euroopa finantsstabiilsuse fondi (EFSF) tegevjuhi vanemnõunikuna ja rahvusvahelise valuutafondi (IMF) direktorite nõukogu liikmena. Aastatel 2001–2009 oli ta Eesti Panga asepresident.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: