Andres Sutt lahkub Eesti Energiast

{{1528701900000 | amCalendar}}

Eesti Energia klienditeenuste valdkonna eest vastutav juhatuse liige Andres Sutt lahkub juunis Eesti Energiast ja tema valdkond jagatakse teiste juhatuse liikmete vahel: klienditeenuste ning äri- ja infotehnoloogia valdkonda juhib Hando Sutter, regulaatorsuhteid aga Andri Avila.

 

"Tänan Andrest tema panuse eest regulaatorsuhete ja klienditeenuste arendamisel. Andres on küll suurepärane meeskonnamängija, kuid praeguses kiire kasvu faasis vajame teistsuguse käekirjaga juhti. Panin Andrese valesse rolli," ütles Eesti Energia juhatuse esimees Sutter ERR-ile.

Andres Sutt ütles, et töökogemus Eesti Energiast on olnud arendav, motiveeriv ja põnev ning seal töötab Euroopa siinse nurga energeetikavaldkonna üks paremaid võimalikke meeskondi.

"Otsustasin lahkuda, sest nägemus minu vastutusvaldkonna juhtimisest oli erinev ning sellises olukorras tundus mõistlik edasi liikuda," tunnistas ta. Mida Eesti ja rahvusvahelise panganduse kogemusega Sutt tegema hakkab, ta veel ei öelnud. "Räägime tulevikust siis, kui aeg on küps, saladuseks see ei jää," ütles ta.

Mullu oktoobris sellele ametikohale asunud Suti viimane tööpäev on 22. juuni.

Eesti Energia juhatus jätkab neljaliikmelisena. Juhatusse kuuluvad juhatuse esimees Hando Sutter, finantsdirektor Andri Avila, energia tootmise eest vastutav juhatuse liige Raine Pajo ning projektide, tehnoloogia ja uue äri eest vastutav juhatuse liige Margus Vals.

Sutt asus Eesti Energiasse tööle 2017. aasta alguses. Varem töötas ta Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF) tegevjuhi vanemnõunikuna ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) direktorite nõukogu liikmena, esindades Eestit IMFi Põhja-Balti valijaskonnas. Aastatel 2001–2009 oli ta Eesti Panga asepresident.

Toimetaja: Indrek Kiisler, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: