Analüüs: parkimiskohtade laiemaks joonimine vähendas õnnetuste arvu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti liikluskindlustuse fondi (LKF) analüüsi kohaselt on laiemaks joonitud parkimiskohtadega kaubanduskeskustes liiklusõnnetuste arv tänavu vähenenud keskmiselt veerandi võrra võrreldes eelmise aastaga.

Kitsaste parkimiskohtadega kaubanduskeskustes on aga juhtumite arv endiselt kasvutrendis.

Fondi juhatuse esimehe Mart Jesse sõnul on koostöö Tallinna transpordiametiga kaubanduskeskuste parklate ohutumaks muutmisel olnud edukas.
Mitmed kaubanduskeskused on tänavu parkimiskohad nõuetele vastavaks jooninud, näiteks Kristiine Keskus, Mustamäe Keskus, Mustika Ostukeskus ja Rocca al Mare kaubanduskeskus Tallinnas ning Lõunakeskus Tartus.

Jesse tõdes, et mõned kaubanduskeskused on parkiõnnetuste statistika Autor: LKFmiskohtade ümberjoonimisest ka keeldunud.

Tänavu maist kuni septembrini juhtus suuremates kaubanduskeskustes kokku neli protsenti vähem õnnetusi kui möödunud aasta samal perioodil.

2016. aastast kehtiv linnatänavate standard soovitab kaubanduskeskuse parkimiskoha laiuseks vähemalt 2,7 m. Linnatänavate standardi eelmine versioon kehtis 2003. aastast. Võrreldes selle ajaga on Eestis liiklevad sõiduautod keskmiselt 8 cm laiemaks ja 15 cm pikemaks muutunud.

Parklates toimunud liiklusõnnetuste peamine põhjus on liiga kitsad ja nõuetele mittevastavad parkimiskohad. Kaks kolmandikku parklates toimunud õnnetusi põhjustatakse parkimiskohal manööverdades.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: