Euroopa Liit kinnitas Toivo Klaari oma eriesindajaks Lõuna-Kaukaasias ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toivo Klaar.
Toivo Klaar. Autor/allikas: Postimees/SCANPIX

Euroopa Liidu Nõukogu kinnitas esmaspäeval Eesti diplomaadi Toivo Klaari EL-i eriesindajaks Lõuna-Kaukaasias ja Gruusia kriisis.  

Eriesindaja ülesandeks on aidata kaasa regioonis jätkuvate Gruusia ja Mägi-Karabahhi kriisi rahumeelsele lahendamisele ning samuti regionaalse koostöö edendamine, teatas EL-i Nõukogu pressiteenistus esmaspäeval.

Eriesindaja osaleb ja täidab ka Euroopa Liidu esindajana kaaseesistuja rolli Genfis peetavatel Gruusia 2008. aasta konflikti järgsetel rahvusvahelistel kõnelustel.

Klaar on praegu Euroopa Liidu välisteenistuse (EEAS) Kesk-Aasia osakonna juht, enne seda on ta töötanud ka Euroopa Liidu Gruusia vaatlusmissiooni juhina ning ka EEAS-i ressursside ja planeerimisdivisjonis.

Klaar alustas Eesti välisministeeriumis tööd 1991. aastal, ta on olnud ka poliitikaküsimuste peadirektor ja Euroopa Liidu asjade osakonna peadirektor. Aastatel 1999-2001 töötas Klaar president Lennart Meri välisnõunikuna, aastatel 2003-2005 oli kaitseministeeriumi nõunik. Klaar juhtis aastatel 2005-2010 Euroopa Komisjoni esindust Eestis, kust suundus edasi Euroopa Liidu välisteenistusse.

Klaar vahetab eriesindaja kohal välja Saksa diplomaadi Herbert Salberi, kes määrati samasse ametisse 2014. aasta juulis.

Euroopa Liidul on eriesindajad Bosnias, Kesk-Aasias, Aafrika sarve piirkonnas, Kosovos, Saheli piirkonnas Aafrikas, Lõuna-Kaukaasia ja Gruusia kriisis, Lähis-Ida rahuprotsessi juures ning samuti inimõiguste eriesindaja.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: