Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Enamik pensionäre tulumaksuvabastusega pead murdma ei pea

Rahanduskomisjon toetas täna ettepanekut, mille kohaselt ei pea mittetöötavad pensionärid tulumakusvaba miinimumi arvestamiseks mingit avaldust ega teadet esitama.

Töötavad pensionärid peavad arvestama sellega, et töötasu maksutatakse, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Töötavad pensionärid saavad ka uue tulumaksustamise korra järgi kätte igakuise pensionäridele mõeldud tulumaksuvaba miiniumi, kui nad esitavad avalduse sotsiaalkindlustusametile.

Muudatus võimaldaks töötavatele pensionäridele maksta pensioni tulumaksuvabastust täies ulatuses. See puudutaks isikuid, kelle pension on 500 eurost väiksem ning palgatulu ei ületaks samuti viit sadat eurot kuus.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul on pensionäridel enamasti sotsiaalkindlustusametile maksuvaba tulu avaldus juba tehtud, seetõttu tuleks enamasti sellest teavitada oma tööandjat.

Eesti keskmine pension on 416 eurot, seetõttu suur osa pensionäre üldse uue tulumaksu arvestamise korra üle murestema ei pea. Töövaid pensionäre on üldmahust umbes viiendik ja nemad soovivad kindlasti järgmise aasta tulude arvestuse kohta rohkem teavet saada.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: