Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kellakeeramise lõpp? EL hakkab järgmisel nädalal arutama Soome ettepanekut

Soome soovib, et terve Euroopa Liit loobuks kevadeti kellakeeramisest.
Soome soovib, et terve Euroopa Liit loobuks kevadeti kellakeeramisest. Autor/allikas: Sunny_mjx/Creative Commons

Eesti võttis eesistujana päevakorda Soome ettepaneku arutada suveaja kaotamist. Järgmisel nädalal esitavad soomlased ELi transpordiministrite kohtumisel oma argumendid, miks võiks terve Euroopa Liit kellakeeramisest loobuda.

Soome parlamenti jõudis selle aasta juunikuus kodanikualgatusena eelnõu suveaja kaotamise kohta. Ettepanekule kirjutas alla üle 70 000 kodaniku, kes olid mures suveaja mõju pärast inimeste tervisele.

Peale kodanikualgatust valmistas parlamendi transpordi- ja kommunikatsioonikomisjon aruande, mille põhjal otsustas parlament suveaja kaotamist toetada. Komisjon leidis nimelt ekspertidega konsulteerides, et kellakeeramine toob rohkem kahju kui kasu: inimesed ei kohane muutusega sujuvalt, kellakeeramine põhjustab lühiajaliselt magamishäireid, kehvemaid töötulemusi ja võib viia tõsiste terviseprobleemideni.

Euroopa Liidus on kellakeeramine ühtselt reguleeritud: selleks, et üks liikmesriik saaks suveajast loobuda, peaksid seda tegema ka kõik teised Euroopa Liidu riigid.

Esmaspäeval ja teisipäeval toimuvas transpordinõukogus tutvustavad soomlased oma ettepanekut ja õhutavad Komisjoni tulema välja algatusega, mis võiks nende ootuste järgi viia suveaja kaotamiseni terves liidus.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: