Saudi Araabia võimud lasid vabaks mitu kõrget vahistatut

Saudi Araabia kuninglik kaardivägi korda valvamas.
Saudi Araabia kuninglik kaardivägi korda valvamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Saudi Araabias pääses vabadusse vähemalt neli kõrget kinnipeetut, kes võeti vahi alla novembri alguses kroonprints Mohammad bin Salmani poolt algatatud korruptsioonivastase kampaania käigus.

Vabastamist kinnitas anonüümseks jääda soovinud kõrge ametnik, vahendasid Reuters, AFP ja Yle.

Üks vabastatutest on ka kroonprintsi peamiseks rivaaliks peetud prints Mutaib bin Abdullah, kes on eelmise, 2015. aastal surnud kuninga Abdullah' poeg. Prints Mutaib juhtis varem siseministeeriumi relvaüksusi.

Allikate sõnul sai prints Mutaib vabaks pärast seda, kui ta oli tunnistanud korruptsiooni ning jõudnud riigi valitsusega kokkuleppele. Kokkuleppe hinnaks olevat tema jaoks kujunenud miljard USA dollarit.

Ka ülejäänud kolm kuningriigi eliidi hulka kuuluvat isikut olid vabanenud sarnaste kokkulepete alusel.

Saudi Araabia prokuratuur on juba varem teatanud, et mitmed reidi käigus kinni peetud isikud pääsevad peagi vabaks, kuid vähemalt viie inimese vastu esitatakse ametlikud süüdistused. Hetkel pole veel teada, kes täpsemalt süüdistuse saavad,

Saudi Araabia mõjuvõimas kroonprints Mohammad bin Salman lasi novembri alguses kinni pidada kümneid kuningliku perekonna liikmeid ja muid eliidi liikmeid. Ametlikult põhjendati kinnipidamisi korruptsioonivastase võitlusega, kuid analüütikud peavad tegelikuks põhjuseks 32-aastase kroonprintsi soovi oma võimu veelgi rohkem kindlustada.

Eksperdid on prognoosinud, et 81-aastane kuningas Salman loovutab trooni oma pojale juba lähiajal.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: