Kodanikuühendus kaebas Nursipalu raadamise ringkonnakohtusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Nursipalu kaart
Nursipalu kaart Autor/allikas: Eesti Metsa Abiks

Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks esitas Tallinna ringkonnakohtusse määruskaebuse, milles palutakse halduskohtu tagasilükkava määruse tühistamist ning esialgse kaebuse menetlusse võtmist, et tuvastada keskkonnaameti poolt pea 100 hektarilist Nursipalu raadamist lubanud otsuse ebaseaduslikkus.

Ühendust ja kohalikke elanikke koondava seltsingu Inimsõbralik Nursipalu esialgse kaebuse sisuks oli soov tuvastada keskkonnaameti otsuse õigusvastasus seoses maa kasutuse muutmiseks vajaliku alusdokumendi ehk planeeringu puudumisega. Alale kavandatakse Nursipalu harjutusvälja teede ja väljaõpperajatiste ehitusprojekti.

Harjutusväljak piirneb loodava Keretü looduskaitsealaga ning nii kohalikud inimesed kui ka valdkonnaeksperdid on näinud polügooni laiendamises ohtu piirkonna loodusväärtustele.

"Tallinna halduskohus põhjendas kaebuse tagastamist sisuliselt sellega, et õigusvastasust pole võimalik peale puude maha võtmist enam tuvastada ning kui me raiet sel korral piisavalt kiiresti õiguslike vahenditega peatada ei suutnud, siis võime seda proovida järgmisel korral," selgitas ühenduse jurist Sven Anton.

Kohtu selline seisukoht on Antoni hinnangul vastuolus senise kohtupraktikaga, mille järgi võib õigusvastasuse tuvastamise kaebuse esitada ka ebaseadusliku praktika, näiteks ebaseadusliku raie ennetamiseks.

Kohtu praeguse seisukoha järgi ei ole vaja raie ebaseaduslikkust enam uurida, kuna mets on juba maha võetud, aga ebaseadusliku praktika kordumise ohu tõttu palub kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks kaebust tagasi lükkava määruse tühistamist ning esialgse kaebuse menetlemist.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: