Keskkonnaamet soovib Nursipalu metsaraie kohtuvaidluse ärajätmist

Metsa raadamine Nursipalju harjutusväljal.
Metsa raadamine Nursipalju harjutusväljal. Autor/allikas: ERR

Keskkonnaamet taotleb, et Tallinna halduskohus jätaks arutamata kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks kaebuse seoses Nursipalu harjutusvälja raadamisega.

Kaebus on halduskohtus menetlusse võetud ja kaebajale on antud seisukoha esitamiseks tähtaeg 16. novembriks.

"Keskkonnaamet taotleb kaebuse läbivaatamata jätmist seoses sellega, et keskkonnamõju hindamise aruanne, mille puudumist kaebaja ette heitis on valminud ja kinnitatud. Seetõttu on kaebajale antud tähtaeg oma seisukoha esitamiseks, kaaludes, kas kaebuse esitamine uuesti muudetuna või teistel põhjendustel on võimalik ja tema eesmärgi saavutamiseks vajalik," ütles reedel ERR-ile esimese ja teise kohtuastme pressiesindaja Annika Vilu.

Tallinna halduskohus peaks Eesti Metsa Abiks kaebust arutama seoses Nursipalu harjutusvälja raadamisega ringkonnakohtus tehtud otsusega.

Eesti Metsa Abiks soovib selgitada, kas keskkonnaameti luba võtta Nursipalul peaaegu 100 hektarit metsa maha ilma vajaliku ehitusprojektita ja keskkonnamõjude hindamiseta oli ebaseaduslik.

Tallinna halduskohus leidis, et peale raiet pole selle ebaseaduslikkust enam võimalik tõestada. Ringkonnakohus peab lubamatuks raadatava ala jaotamist väiksemaks kui 100-hektarilisteks aladeks, et pääseda keskkonnamõjude hindamisest.

Ringkonnakohus leidis, et kuna lõplikult on samal eesmärgil raadatava ala suuruseks ligi 165 hektarit, tuleks mitmes etapis läbi viidavat raadamist vaadelda ühtse tervikuna.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: