Tarbijahinnad tõusid novembris aastaga 4,2 protsenti ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Tarbijahinnad tõusid novembris võrreldes oktoobriga 0,5 protsenti ja võrreldes eelmise aasta novembriga 4,2 protsenti.

Kaubad olid mullu novembriga võrreldes 5,4 protsenti ja teenused 2,1 protsenti kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta novembriga võrreldes tõusnud 8,3 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad 3,1 protsenti, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta novembriga võrreldes mõjutas tarbijahindu enim toidu ja mittealkohoolsete jookide 7,8 protsendi suurune kallinemine, mis andis kogutõusust kaks viiendikku.

Piim, piimatooted ja munad kallinesid 13,3 protsenti, köögivili 17,2 protsenti ja puuvili 14,6 protsenti. Mootorikütuse ning alkohoolsete jookide ja tubaka kallinemine andsid kogutõusust kumbki viiendiku, kusjuures viimasest poole andis õlle 27,2 protsenti hinnatõus.

Nii bensiin kui ka diislikütus olid 16 protsenti kallimad kui mullu samal ajal. Toidukaupadest on eelmise aasta novembriga võrreldes enim kallinenud või (54 protsenti), kartul (28 protsenti) ja värske köögivili (23 protsenti).

Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus eelmise aasta sama kuuga võrreldes üle 4,2 protsenti märtsis 2012, mil muutus oli 4,4 protsenti.

Oktoobriga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit novembris kõige rohkem mootorikütuse 7,8 protsendi suurune hinnatõus. Suuremat mõju kuumuutusele avaldas ka toidu ühe protsendi võrra kallinemine.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: