Eesti Raudtee plaanib tuleva aasta tuludeks 63 ja kuludeks 54 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raudtee.
Raudtee. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Aktsiaseltsi Eesti Raudtee nõukogu võttis neljapäeval vastu järgmise aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse ettevõtte tuludeks 63 miljonit eurot ning kuludeks 54 miljonit eurot.

Planeerimisel lähtuti eeldusest, et kaubaveomaht Eesti Raudtee infrastruktuuril on 12,9 miljonit tonni ehk kuus protsenti rohkem kui tänavu. Investeeringuid tehakse kokku 33,5 miljoni euro ulatuses.

"Meie järgmise aasta investeeringute kava on suunatud rongiliikluse kvaliteedi ja ohutuse parandamisele nii Paldiski kui Narva suunas, et parandada kauba- ja reisirongide läbilaskevõimet, ning samuti on meile valitsuse poolt ülesandeks antud Riisipere–Turba raudtee taastamine,“ ütles Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Järgmise aasta investeeringud näevad ette Tapa-Narva raudtee renoveerimist, sealhulgas kiiruse tõstmist kuni 135 kilomeetrini tunnis ning mugavama teenuse pakkumiseks ehitatakse ümber ka Narva vaksalihoone. Samuti planeeritakse Tapa-Tartu raudtee kiiruse tõstmist kuni 135 kilomeetrini tunnis.

Jätkatakse Riisipere-Turba raudtee ehitamise ettevalmistusi, samuti minnakse edasi Tallinn-Keila-Paldiski projekti raames Keila-Riisipere kapitaalremondi ning liiklusjuhtimissüsteemi nüüdisajastamisega.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: