Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muinsuskaitseameti juht: riik peab toetama ajalooliste kirikute taastamist

Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie sooviks on, et riik jätkaks pühakodade renoveerimise programmiga, kuna paljude ajalooliste kirikute seisukord on halb.

Raie ütles neljapäeval "Aktuaalse kaamera" otsestuudios, et talle isiklikult meeldiks väga, kui need Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kirikule (EELK) ja  Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule (EAÕK) valitsuse poolt antud miljonid eurod läheksid kultuuripärandi säilitamisse.

"Kuid mina ei oska paraku öelda, et mida kirikuvalitsused nende rahadega peale hakkavad," lausus Raie.

Muinsuskaitseamet on pidanud selles vallas mitteametlikku arvestust ja selle kohaselt on aastatel 2005 – 2017 ministeeriumi kaudu rahastatud 13,4 miljoni euro eest kirikute renoveerimisi. Raie lausus, et tuleval aastal on pühakodade renoveerimise programmi eelarves 750 000 eurot.

"Kasutuses olevate hoonete lagumine on peatatud, kuid seis on tegelikult halb," tähendas Raie. Tõenäoliselt kasvab tema sõnul ka pühakodade arv, kus tegevust ei ole. "Mõnede kõrgete kultuuriväärtuslike hoonete puhul ei saa jätta koguduste hoolde. Ka linnused ja taluarhitektuur vajaksid oma programmi."  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: