Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartust Soome hakkab lennukiga saama varahommikul ja tagasi öösel

{{1515580560000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Tartu linnavalitsus ja Finnair jõudsid kokkuleppele lennugraafiku muudatustes, mille tulemusena hakkavad alates aprilli lõpust Tartu-Helsingi lennud väljuma varahommikul ja Helsingi-Tartu lennud saabuma hilisõhtul.

Uus lennugraafik hakkab kehtima alates 28. aprillist 2018, teatas linnavalitsus.

Lennud toimuvad kuuel päeval nädalas. Lend väljub Tartust kell 5.35 ning saabub Helsingisse 6.20. Helsingi-Tartu lend väljub 00.05 ja saabub Tartusse 00.50. Lende ei toimu Helsingi-Tartu suunal laupäeva öösel vastu pühapäeva ja Tartu-Helsingi suunal pühapäeva varahommikul.

Tartu linnapea Urmas Klaas on läbirääkimistel saavutatud tulemusega rahul.

"Jõudsime läbirääkimistel Finnairi ja Tallinna lennujaamaga tulemuseni, mis võimaldab alates kevadest Tartust lendajatel jõuda esimesse jätkulendude lainesse ning lühemate kohtumiste korral isegi õhtuks koju tagasi," lisas linnapea.

Muudetud graafikul baseeruvat lennuühendust toetab Tartu linn oma eelarvest, tänavu 69 000 euroga. Ühtlasi tihendavad Finnair ja Tartu linn koostööd turunduse valdkonnas, et kasvatada Tartu kui sihtkoha tuntust.

Tõenäoliselt jätkub samalaadne koostöö linna ja lennufirma vahel ka järgmistel aastatel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Regulaarne lennuliiklus Tartust Helsingisse algas 2011. aasta oktoobris, kui lende alustas Flybe. Mais 2015 vahetus vedaja — Flybe asemel asus liini teenindama Finnair.

Tartu linna eelarve lubab tänavu lennuühenduste parandamiseks eraldada kokku 200 000 eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seda, et Tartu lennujaamast veel otse kuhugi mujale kui Helsingisse lennata saaks, Tartu linnavalitsus oma pakutud meetmega ei saavutanud. Küll aga ei ole läbirääkimised selles suunas veel lõppenud.

"Mina ikkagi veel lusikat nurka ei viskaks. Kindlasti see protsess ja need läbirääkimised võimalike operaatorite osas on töös ja ma arvan, et ka sellel aastal kindlasti ühtteist võib veel muutuda. Nordica neid plaane ikkagi mõlgutab, ühe sihtkohana Stockholmi liini," selgitas Tartu lennujaama juhataja Argo Annuk.

Tema sõnul võiksid Finnairi pakutud uued lennuajad tuua Tartu kaudu rohkem reisima ka neid, kes täna vahepeatusena Riia lennujaama kasutavad. Nii võiks reisijate arv praeguselt 30 000 aastas tõusta kümnendiku võrra.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: