Tartu lennujaama reisijate arv üha kahaneb ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna lennujaama juht Piret Mürk-Dubout Tartu lennujaamas Finnairi uue lennuplaani tutvustusel Autor/allikas: Sille Annuk/Eesti Meedia/SCANPIX

Selle aasta aprillis läbiviidud muudatused Tartu-Helsingi vahelises lennuliikluses ei ole reisijate arvu kasvatanud. Kui 2016. aasta augustis kasutas Tartu lennujaama liinilendusid pea 2800 reisijat, siis sel aastal lendas augustis Tartu-Helsingi-Tartu liinil 2003 inimest.

Reisijate arvu vähenemine ei ole viimase kahe aasta lõikes iseloomulik mitte ainult augustikuule, vaid kogu kõne all olevale perioodile. Tartu lennujaama juhataja Argo Annuk reisijate arvu langust murekohaks siiski ei pea, kuigi tõdeb, et sellel aastal kehtima hakanud uus lennugraafik toob nurinat puhkusereisijate suust. Samas võimaldavad uued lennuajad rohkem silmas pidada just äriklientide huve.

"Selle aasta aprilli lõpust muutus põhimõtteline loogika selliselt, et lend saabub varahommikul 00.50 Tartusse ja väljub praeguse graafiku järgi hommikul 5.35. Toode on rohkem suunatud neile reisijatele, kes soovivad varahommikul Tartust läbi Helsingi jõuda valdavalt Euroopa sihtkohtadesse ja õhtuks Tartusse tagasi," selgitas Annuk.

Kokkulepped praeguse lennugraafiku järgi lendamiseks kehtivad järgmise aasta lõpuni. Annuk ütles, et kuuel päeval nädalas varahommikuti toimuvad lennud Tartu ja Helsingi vahel saavad teoks ainult tänu lisarahastusele.

"Kõik need täiendavad kulud lisanduva personali ja graafiku muudatusega, et me oleme nüüd ka ööperioodil avatud, on kokkuvõttes seotud selle sama linnalt eraldatud toetusega. Kui linn jätkab selle lennuliini toetamist, peab seda perspektiivikaks, siis on ka meie poolt valmisolek olemas. Oma eelarvest me seda teenindatud ei saa," nentis Annuk.

Palju on räägitud ka ideedest, et tulevikus võiks Tartust lennukiga saada nii Riiga kui Stockholmi. Annuki sõnul neid mõtteid siiski reaalseks ja jätkusuutlikuks pidada ei saa.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: