Fotod: Nestor kohtus Hiina presidendiga

Koos Põhja- ja Baltimaade kolleegidega Hiinas visiidil viibiv riigikogu esimees Eiki Nestor kohtus Hiina presidendi Xi Jinpingiga.

Nestor kinnitas pärast kohtumist, et Eesti ja Hiina suhted on viimastel aastatel muutunud oluliselt tihedamaks ning kohtumine Hiina presidendiga on samuti märk sellest.

Kohtumise käigus arutati üleilmastumisega seotud võimalusi ja probleeme ning vajadust arendada avatud ja jätkusuutlikku globaalset majanduskeskkonda.

"Kaasaegne maailm vajab lisaks suuremale koostööle ka paremat arusaamist erinevate riikide eesmärkidest, sest ainult nii on võimalik üleilmastunud maailmas olla edukas," ütles Nestor.

Soome, Rootsi, Norra, Islandi, Eesti, Läti ja Leedu parlamentide esimeeste kohtumisel Hiina presidendiga jäi kõlama, et maailm vajab kiireid muutusi, mis võtaksid arvesse nii säästva arengu põhimõtteid kui ka keskkonda. Ühiselt leiti, et kliimamuutuse vastu võitlemise võti on laiapõhine koostöö erinevate regioonide vahel.

Kohtumisel tuli jutuks ka Hiina Uue Siiditee initsiatiiv ja selle positiivne mõju meie regiooni ja Hiina kaubandussidemete arendamisele.

Kõikide osapoolte hinnangul peeti kohtumise formaati väga heaks.

"Põhja- ja Baltimaade (NB8) formaat on diplomaatilises läbikäimises ennast õigustanud ja Hiinas kõige kõrgemal tasemel toimunud kohtumised kinnitavad seda. Juulis kavatseme samas formaadis kohtuda Islandil," ütles Nestor.

Varasemad samas formaadis visiidid on toimunud Washingtoni, Kiievisse ja Thbilisisse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: