X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hiina teatas rahvakongressi alguses kaitsekulude suurendamisest

Hiina suurendab sel aastal kaitsekulutusi 8,1 protsenti, pöörates peatähelepanu relvajõudude moderniseerimisele.

Ülemaalise Rahvakongressi avaistungile esitatud eelarvearuande kohaselt kulutatakse tänavu relvajõududele 1,11 triljonit jüääni (175 miljardit dollarit).

"Jätkame relvajõudude tugevdamise teed, arendame kõiki väljaõppe ja valmisoleku tahte  ning kaitseme kindlalt ja otsustavalt oma suveräänsust, julgeolekut ja arenguhuve," ütles peaminister Li Keqiang kõnes.

Hiina peaminister lubas julgemaid majandusreforme

Hiina peaminister lubas kõnes turu avanemist ja kärpeid ülepaisutatud terasetööstuses, mis on suurendanud kaubanduspingeid Washingtoni ja Euroopaga.

Rahvakongressil on tähelepanu keskmes põhiseadusmuudatused, mis lubaksid president Xi Jinpingil jääda võimule tähtajatult, kuid majanduseksperdid ootavad samas märke reformide kiirendamisest.

Li kinnitas kongressi avaistungil, et Hiina on "reformides julgem ja avaneb", lisades, et töötlev tööstus avatakse täielikult välisinvestoritele ja laieneb ka teistesse riikidesse.

Hiina avab tööstusvaldkonna välisettevõtjatele täielikult

Hiina tööstus avatakse 2018. aastal välisettevõtjatele täielikult, ütles Hiina riiginõukogu esimees ehk peaminister Li Keqiang.

"Üldine tööstusvaldkond avatakse täielikult, ligipääsu sellistesse valdkondadesse nagu telekommunikatsioon, meditsiin, haridus ja puhaste energiakandjatega sõidukid aga laiendatakse," selgitas ta sõnavõtus.

Ta märkis, et kavatsetakse suurendada välismaalaste osalust panganduses, väärtpaberitega kauplemises, fondihalduses. Tema sõnutsi "võivad välisinvestorid saada maksupikendust ja välisinvestoritega ühisettevõtete loomise protseduure lihtsustatakse".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: