Kohus andis Autorollo tsiviilvaidluse osalistele aega kompromissiks

Rain Rosimannus.
Rain Rosimannus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna ringkonnakohus vaagis kolmapäeval riigikohtu suuniste järgi uuesti pankrotis Autorollo tsiviilvaidlust ning kohus pakkus pooltele enne kohtuotsuse tegemist veel võimalust sõlmida omavahel kompromisslepe.

Juhul, kui pooled kompromissi ei saavuta, siis teeb kohus otsuse 2. märtsil, ütles ringkonnakohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-ile.

Mullu mais tühistas riigikohus Autorollo tsiviilasjas Tallinna ringkonnakohtus tehtud otsuse ja saatis selle sinna tagasi uueks arutamiseks.

Riigikohus rahuldas OÜ Autorollo pankrotihaldurite Martin Krupi ja Katrin Prüki kassatsioonkaebused ja tühistas 2016. aasta 21. oktoobri otsuse kogu ulatuses menetlusnormi olulise rikkumise tõttu.

Riigikohus leidis, et ringkonnakohus rikkus tsiviilasjas kostjate Rain Rosimannuse ja Keit Pentus-Rosimannuse suhtes otsuse tegemisel kohtuotsuse põhjendamise kohustust.

Kolleegium märkis, et ringkonnakohus ei järginud otsuse tegemisel tsiviilkohtumenetluse seadustiku sätet, mille kohaselt peab ringkonnakohus juhul, kui ta tühistab maakohtu otsuse ja teeb uue otsuse, võtma seisukoha kõigi maakohtu menetluses esitatud poolte väidete ja vastuväidete kohta.

"Samuti pole ringkonnakohus järginud samas seadustikus sätestatud maakohtu hinnatud tõendite ümberhindamise põhjendamise kohustust. Eeltoodud rikkumised on menetlusõiguse normi olulised rikkumised, kuna ei võimalda menetlusosalistel aru saada, kuidas kohus jõudis lahendis toodud järeldusteni, samuti ei võimalda need rikkumised kassatsioonikohtul lahendit sisuliselt kontrollida," tõdes kolleegium.

Ringkonnakohus tühistas 2016. aasta 21. oktoobril varasema Harju maakohtu otsuse ja tegi tühistatud osas uue otsuse, millega jättis OÜ Autorollo pankrotihaldurite Martin Krupi ja Katrin Prüki nõuded Siim Roode, Keit Pentus-Rosimannuse, Siim Roode ja NJORD Advokaadibüroo OÜ vastu rahuldamata.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: