Ratas Sarapuust: kohtusse pöördumine on iga Eesti elaniku õigus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1516272960000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Kersti Sarapuul on õigus pöörduda kohtu poole, sest Eesti on õigusriik, leidis peaminister Jüri Ratas (KE) valitsuse pressikonverentsil. Tema koalitsioonipartnerid ütlesid, et poliitiliste vaidluste kohtusaali viimine on kummaline.

Ratas ütles, et temale teadaolevalt on Sarapuu kohtusse pöördumise põhjuseks on perekond Sarapuu hea nime kaitsmine. "Eesti on õigusriik ja see on iga Eesti elaniku õigus pöörduda kohtu poole," kommenteeris Ratas.

"Kui küsida, kas Keskerakond on sidunud mingid poliitilised hääletused ja kohtusse pöördumise siis vastus on ei," kinnitas Ratas.

Välisminister Sven Mikser (SDE) ütles, et selline kohtusse pöördumise praktika üldjuhul normaalne ei ole.

"Selge on et riigikogus peaks poliitikute omavahelist suhtlemist reguleerima riigikogu töö- ja kodukorra seadus ja hea tava. /.../ See ei ole hea poliitiline praktika, kui poliitikud hakkavad teineteise sõnavõtte hagema mitte riigikogu, vaid kohtusaalis," kommenteeris Mikser.

Siseminister Andres Anvelt (SDE) sidus Sarapuu hagemise lähenevate valimistega ja ütles, et kohtuprotsessil on võimalik rohkem meediapildis olla.

Kaitseminister Jüri Luik oli nõus, et poliitilised vaidlused peaksid jääma riigikogu saali, aga rõhutas, et kõigil on see õigus kohtu poole pöörduda.

Ka IRL-i peasekretär Priit Sibul märkis, et poliitikale ei ole kasulik, kui poliitiliste väljaütlemiste pärast esmalt kohtu peale mõeldakse.

"Öelda, et see on mingi täiesti tavatu või esmakordne, ka ei saa, aga ma arvan, et see ei oleks pikas perspektiivis poliitikale kasulik, kui poliitiliste väljaütlemiste pärast on esimene mõte kohtutee. Mulle tundub, et võiks siiski omavahel need asjad mõistlikult klaarida," sõnas ta "Aktuaalsele kaamerale".

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ja tema perekonnaliikmed nõuavad advokaatide vahendusel Reformierakonna fraktsiooni juhilt Jürgen Ligilt ja EKRE fraktsiooni juhilt Martin Helmelt kahjuraha ja vabandust.

Juhtumi on põhjustanud Ligi ja Helme viited keskerakondlastele, bussiärile ja korruptsioonile enne majandusministri Kadri Simsoni umbusaldamist. Sellest kirjutas neljapäeval Postimees.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: