Kersti Sarapuu ei alusta kohtuteed Ligi ja Helme vastu

Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu teatas, et ei alusta kohtuteed Jürgen Ligi ja Martin Helme vastu. Samas ei välista ta kohtuprotsessi juurde naasmist, kuid see oleneb tema sõnul asjaosaliste käitumisest.

Kersti Sarapuu ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ta on endiselt arvamusel, et kolleegide Jürgen Ligi ja Martin Helme väljaütlemised olid vastuolus parlamentaarse debatiga ja neis rünnati Sarapuude perekonda.

Kersti Sarapuu heitis Ligile ja Helmele ette, et nad seostasid enne Kadri Simsoni umbusaldamist antud intervjuudes ja ka riigikogus esinedes Arvo Sarapuud korruptsiooniga. 18. jaanuaril lubas Sarapuu alustada kohtuteed.

"Mis on põhjuseks, miks me praegu oma kohtuteed oleme edasi lükanud, on see, et me tõesti ei soovi seda, et sellel aastal, kus Eesti Vabariik tähistab oma 100. sünnipäeva, see on aasta, mis on kuni uute riigikogu valimisteni, hakkaks toimuma ainult debatt selle üle, kas Jürgen Ligi käitus õigesti või valesti," põhjendas Sarapuu oma otsust.

Ta räägib rohkem Ligist kui Helmest ning tunnistab, et on EKRE esimehe Mart Helmega teda solvanud teemadel rääkinud.

"Tänaseks on Mart Helmega meil olnud tore vestlus, kus ta on tunnistanud seda, et on üle reageeritud oma sõnakasutusega ja on lootnud selle peale, et meie edasine hea koostöö peaks jätkuma. Jürgen Ligi pole tänaseni isegi sellel teemal ei rääkinud ega ka suhelnud minuga," sõnas Kersti Sarapuu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: