Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Perekond Sarapuu nõuab Ligilt ja Helmelt raha

{{1516254660000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ja tema perekonnaliikmed nõuavad advokaatide vahendusel Reformierakonna fraktsiooni juhilt Jürgen Ligilt ja EKRE fraktsiooni juhilt Martin Helmelt kahjuraha ja vabandust.

Advokaadi vahendusel Ligile ja Helmele esitatud paberil on märgitud, et perekond Sarapuu nõuded mittevaralise kahju hüvitamiseks võivad jääda vahemikku 50 000–100 000 eurot, kirjutab Postimees.

Juhtumi on põhjustanud Ligi ja Helme viited keskerakondlastele, bussiärile ja korruptsioonile enne majandusministri Kadri Simsoni umbusaldamist.

Oma kirjalikus avalduses lisab Kersti Sarapuu: "Selgelt tuleb eraldada parlamentaarset debatti ja põhjendamatuid isiklikke rünnakuid. Ühegi perekonna korruptsiooniga seostamine ei ole tavapärane parlamentaarne debatt, vaid raske etteheide sisuliselt kuriteo toimepanemises. /.../ Kindlasti ei olnud Jürgen Ligi ja Martin Helme kasutatud väljendid ning järjepidevad rünnakud õigustatud."

Lextali advokaadibüroo vandeadvokaadi Oliver Nääsi ja advokaat Rainer Ratniku sõnul on Ligi asjasse mässinud kogu Sarapuude pere ning seetõttu nõuavad nad Ligilt igaüks eraldi mittevaralise kahju hüvitamist ning kirjas antakse Ligile ette ka tekst, kuidas ta peaks vabandust paluma, ning selle avaldamist nõutakse kahes üleriigilise levikuga lehes oma kuludega.

"Riigikogu liikme ametikohaga ei kaasne vabadust laimata kaaskodanikke või kolleege," märkis Nääs.

Ligi sõnul pole ta kasutanud sõna "korruptsioon"

Ligi ja Helme Sarapuude nõuet täita ei kavatse ning endal mingit süüd ei näe.

Ligi kirjutas Facebookis, et Sarapuu näol nõuab temalt raha ja vabandust mitte perekond Sarapuu, vaid Keskerakond.

"Muidugi nõuab mult erakond, mitte perekond, ja ähvardab minu isikus opositsiooni kui sellist. Mina aga ei saaks ümber lükata sõnu, mida ma pole tegelikult öelnud, ehkki nende tõesuse kohta oleks hulk näiteid, ega hinnanguid, mida on kinnitanud 45 riigikogu liiget," kirjutas Ligi.

"Aktuaalsele kaamerale" ütles Ligi, et tema isiklikult ei ole kasutanud sõna "korruptsioon" ühtki vormi.

"See, mida mulle ette heidetakse, et ma olevat rääkinud korruptiivsetest sidemetest, mulle pole näidatud, et ma oleks seda öelnud, seda on teised inimesed öelnud. Aga pole tähtis, tegelikult ju paljud kohtuotsused ja lehelood kinnitavad, et sõnad on kohased, aga mina ei ole neid kasutanud," rääkis Ligi.

Tema sõnul on temast tehtud figuur, keda tappes loodetakse tappa sõnavabadust ja opositsiooni.

"Kui pereliiikmed said riivatud, siis vabandama peab perepea. Kersti ja Arvo Sarapuu peavad oma pereliikmete ja äripartnerite ees vabandama, et nende teod, /.../ põhjustasid kannatusi nende pereliikmetele," kommenteeris Ligi.

Oma õiguste kaitseks on Ligi valmis kohtutee jalge alla võtma.

Sama on lubanud teha ka Martin Helme, keda "Aktuaalsel kaameral" ei õnnestunud perekondlikel põhjusel kaamera ette saada.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: