Gonsiori tänava ehitus tõi Tallinna kesklinnas uue liikluskorralduse

{{1520827200000 | amCalendar}}

Esmaspäeval, 12. märtsil alustatakse sobivate ilmastikutingimuste korral ehitustöödega Gonsiori tänava lõigul, mis jääb Maneeži ja Pronksi tänava vahele. Tööde käigus muudetakse piirkonnas taas liikluskorraldust.

Mööda Estonia puiesteed Lasnamäe suunas sõitvad liiklejad suunatakse A. Laikmaa tänava kaudu Narva maantee või Rävala pst. poole, kust edasi on võimalik jätkata liiklemist Lasnamäe suunas. Seejuures ei saa Tartu maanteelt ja Kunderi tänavalt sooritada vasakpööret Kreutzwaldi tänavale.

Gonsiori tänavalt Kesklinna suunas liiklejad suunatakse Pronksi tänava ristmikult kahes sõidureas Tartu maantee ja ning ühes sõidureas Narva maantee poole.

Maneeži, V. Reimani, Raua ning Kivisilla tänavad muudetakse tupiktänavateks. V. Reimani tänava liiklus muudetakse kahesuunaliseks, mis toob kaasa ka parkimiskorralduse muudatuse.

Autor: Anette Parksepp/ERR

Bussiliinid nr 31, 53, 55, 56, 67, ja 68 suunatakse ümber marsruudile A. Laikmaa – Rävala pst. – Tartu mnt. – Fr. R. Kreutzwaldi tänav. Bussid jäävad peatuma Kivisilla peatuses, kuid teostavad Gonsiori tänaval tagasipöörde ning suunduvad eelnevalt mainitud marsruudile.  Liiklejatel palutakse järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et piirangute tõttu on liiklus piirkonnas häiritud ning võtab rohkem aega.

Eesmärk on sõiduautode liiklust piirata

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul toetatakse Gonsiori tänava rekonstrueerimist Ühtekuuluvusfondist. "Välisrahastusega projekti eesmärgiks on ühistranspordi ühenduskiiruse suurendamine, erasõidukitele kesklinna suunalise liikluse piiramine ja liiklusvoo sujuvamaks muutmine, et vähendada müra, vibratsiooni ja heitgaaside negatiivset mõju linnakeskkonnale."

Tööde tulemusel rekonstrueeritakse Gonsiori tänav alates Maneeži tänava ristmikust kuni Laagna teeni, kogupikkusega ligikaudu 1,5 kilomeetrit. Lisaks rekonstrueeritakse Laagna tee umbes 0,3 kilomeetri pikkune lõik, K. Türnpu tänavat u. 0,21 kilomeetri ulatuses ning J. Kunderi tänava serva rajatakse jalgrattatee pikkusega ligi 0,9 kilomeetrit. Kokku rekonstrueeritakse sõiduteid umbes 2,01 kilomeetrit ning rajatakse ja rekonstrueeritakse kõnni-, jalg- ja jalgrattateid ca 4,86 kilomeetrit. Ehitustööde mahus rekonstrueeritakse 11 fooriristmikku.

Gonsiori tänava ümberehitusel vahemikus Maneeži–Laagna tee jääb tänav kolme sõidurajaga. Mõlemas sõidusuunas on ühissõidukirajad ning keskmine sõidurada on muutsuunaliiklusega sõidurada, kus hommikusel perioodil toimub liiklus suunaga kesklinna poole ja õhtul suunaga Lasnamäe poole.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: