Töötukassa kavatseb töövõime hindamise süsteemi paremaks muuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Töötukassa leiab, et töövõime hindamise süsteemi alused on õiged, kuid kavatseb süsteemi paremaks muuta.

Esmaspäevane Eesti Päevaleht kirjutas loo naisest, kes vaatamata kolmest terviseprobleemist tulenevatele vaevustele tunnistati töötukassas täiesti töövõimeliseks. Varasema süsteemi järgi sai ta töövõimetustoetust ning see tagas talle ka ravikindlustuse.

Töötukassa juhatuse liige Pille Liimal ütles "Aktuaalsele kaamerale", et konktreetse juhtumi puhul uuriti inimese terviseandmeid kahel korral põhjalikult ja mõlemal korral jõudsid arstid järeldusele, et kuigi naise töötamisel on piiranguid, ei takista terviseprobleemid ka koosmõjul töötamist üleüldiselt.

"Isegi juhul kui inimesel töövõime ei ole vähenenud, aga mingid piirangud on, siis sõltub tegelikult tööst ja tööülesannetest, mida ta saab ja mida ta ei saa teha. Kui inimene otsib töötukassa abiga tööd, siis meie nõustaja kindlasti saab nende piirangutega nende sobivate töökohtade puhul arvestada," rääkis Liimal.

"Kui inimene ei saa palka ja soovib otsida tööd, siis saab ta end töötuna registeerida ja asuda töötukassa abiga tööd otsima. Kõikidel inimestel, kes otsivad tööd töötukassa abiga, kehtib ravikindlustus ja kehtib nii kaua kuni nad tööd otsivad," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: