Töötukassa nõukogu esimeheks sai Toomas Tamsar ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Tamsar
Toomas Tamsar Autor/allikas: ERR

Eesti Töötukassa nõukogu valis neljapäeval aastaseks perioodiks nõukogu uueks esimeheks Tööandjate Keskliidu juhi Toomas Tamsari.

Tamsari sõnul on tööandjatel praegu suurimaks väljakutseks töötajate puudus. "Meie jaoks on oluline, et kõik, kes töötuks jäävad, leiaksid endale võimalikult kiiresti uue ametikoha. Töötukassa roll on siin väga oluline. Samuti tuleb anda vähenenud töövõimega inimestele võimalus tööjõuturul maksimaalselt kaasa lüüa," ütles vastne nõukogu esimees.

Lisaks kinnitas nõukogu töötukassa 2017. aasta majandusaasta aruande.

Möödunud aasta lõpuks oli töötukassa netovarade maht 748 miljonit eurot, millest 375,9 miljonit eurot moodustas töötuskindlustushüvitiste sihtfond, 181 miljonit eurot koondamise ja tööandja maksejõuetuse hüvitise sihtfond, 64,6 miljonit tööturuteenuste- ja toetuste sihtkapital, 72,8 miljonit eurot reservkapital ja 53,7 miljonit eurot 2017 aasta tulem.

Eelmisel aastal oli esimene täisaasta töövõimereformi ning töötukassa poole pöördus üle 50 000 inimese, et hinnata oma töövõimet, rääkis töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel. Töövõimetoetust maksis töötukassa 42 000 inimesele ja sotsiaalmaksu hüvitas tööandjatele 22 000 vähenenud töövõimega töötaja eest. Vähenenud töövõimega inimesed alustasid erinevatel teenustel 23 000 korral. "Alustasime tööta ja õpi programmiga – juba pea aasta saavad töötukassa toel oma oskusi täiendada ja kvalifikatsiooni tõsta näiteks erialase hariduseta, vähese eesti keele oskuse ja terviseprobleemidega inimesed. Tööd otsivatele ja töötavate inimestele ja tööandjatele teenuste osutamiseks ning toetuste ja hüvitiste maksmiseks kasutasime eelmisel aastal kokku 229,3 miljonit eurot," sõnas Paavel.

2017. aastal laekus töötajate kindlustusmaksetest 112,8 miljonit eurot ja töötuskindlustushüvitistena maksis töötukassa välja 44,5 miljonit eurot.

Tööandjate kindlustusmaksetest laekus 60,8 miljonit ja hüvitistena maksis töötukassa koondamise ja tööandja maksejõuetuse sihtfondist välja 13,1 miljonit eurot.

Kokku oli töötuskindlustuse kulu (hüvitised, sotsiaalmaks hüvitistelt) eelmisel aastal 67,9 miljonit eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: